Boston se poprvé obešel i bez Pastrňákových bodů, Vladař schytal šest gólů

23. 10. 2023 6:32
Útočník David Pastrňák poprvé v ročníku NHL vyšel bodově naprázdno. Bruins i bez příspěvku svého nejlepšího střelce porazili Anaheim 3:1 a zůstávají stoprocentní. Brankář Daniel Vladař v zápase proti Detroitu inkasoval šest branek a neodvrátil prohru Calgary 2:6.
Radost hokejistů Bostonu
Radost hokejistů Bostonu | Foto: Reuters

V utkání Bostonu s Anaheimem se na úvodní branku čekalo až do třetí třetiny. Ve 46. minutě poslal Anaheim do vedení Mason McTavish. Bruins však ztrátu rychle smazali. V čase 46:29 svou první brankou v NHL srovnal Matthew Poitras.

Neuběhly ani čtyři minuty a devatenáctiletý centr druhé útočné formace Bostonu se prosadil podruhé. Za brankáře Johna Gibsona dorazil pokus Jakea DeBruska a vylepšil svou bilanci v NHL na dvě branky a jednu asistenci.

Konečnou podobu výsledku dal kapitán hostů Brad Marchand, který trefil prázdnou branku Ducks a pojistil Bostonnu pátou výhru v sezoně. České trio Pastrňák, Pavel Zacha, Jakub Lauko v utkání nebodovalo. Neprosadil se ani obránce Anaheimu Radko Gudas.

Vladař naskočil do druhého zápasu v sezoně. Zatímco v prvním duelu pomohl Calgary k výhře 4:3 nad Buffalem, druhý start mu příliš nevyšel. Na ledě Detroitu inkasoval šest branek z 30 střel a zápas zakončil s osmdesátiprocentní úspěšností zásahů.

Hned třikrát českého brankáře překonal Alex DeBrincat. Americký forvard vstřelil první hattrick od sezony 2018/2019 a zažil pátý třígólový večer v NHL. Útočník, který do Detroitu přišel před sezonou z Ottawy výměnou za Dominika Kubalíka, Donovana Sebranga a dva výběry v draftu dal v úvodních šesti zápasech osm branek a vládne ligovým střelcům.

Red Wings vyhráli popáté za sebou a v tabulce Východní konference drží druhou příčku za Bostonem. Calgary je na Západě s bilancí dvou výher a čtyř proher desáté.

NHL:

Anaheim - Boston 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky: 46. McTavish - 47. a 51. Poitras, 58. Marchand. Střely na branku: 33:28. Diváci: 14.265. Hvězdy zápasu: 1. Poitras (Boston), 2. Mintjukov (Anaheim), 3. Ullmark (Boston).

Detroit - Calgary 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Branky: 2., 34. a 44. DeBrincat, 10. Veleno, 22. Larkin, 44. Walman - 33. Mangiapane, 39. Šarangovič. Střely na branku: 30:31. Daniel Vladař za Calgary odchytal celý zápas, inkasoval šest branek z 30 střel a úspěšnost zákroků měl 80 procent. Diváci: 17.626. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, Larkin, 3. Holl (všichni Detroit).