Boston otevřel skóre, když Pastrňák pykal. Na vítězný gól pak přihrál Lauko

23. 11. 2023 8:01
Hokejisté Bostonu vyhráli v utkání NHL 3:1 na Floridě i přesto, že jejich největší hvězda David Pastrňák po sedmi zápasech s alespoň jedním bodem vyšla naprázdno. Na vítězný gól nejlepšího celku soutěže přihrál jiný český útočník Jakub Lauko.
Sestřih utkání Florida - Boston | Video: Asociated Press

Bruins otevřeli skóre v 19. minutě, kdy pykal právě Pastrňák na trestné lavici za podrážení.

Přestupkem zrušil přesilovku hostů, neboť na trestné v té době už seděl floridský Gustav Forsling.

Ve hře čtyř proti čtyřem se parádní individuální akcí prosadil Charlie Coyle.

Po polovině střetnutí vyrovnal Anton Lundell, ovšem vzápětí vstřelil po asistenci Lauka vítězný gól John Beecher.

Český útočník, který po zranění nastupuje s celoobličejovým krytem, zaznamenal druhý bod v sezoně, oba získal po návratu z marodky.

Krátce nato pojistil výhru Bostonu Jake DeBrusk.

Útočník Martin Nečas šestým gólem v sezoně pomohl Carolině k triumfu 6:3 nad Edmontonem.

Mezi 10. a 15. minutou vstřelili Hurricanes čtyři branky a ujali se vedení 4:0. Oilers ještě v úvodní části snížili, Nečas ale vrátil domácím čtyřbrankový náskok.

Český forvard ve 23. minutě nadvakrát překonal Calvina Pickarda a se šesti góly je třetím nejlepším českým střelcem v NHL po Pastrňákovi a dalším útočníkovi Bostonu Pavlovi Zachovi.

Černý den mají za sebou čeští gólmani. Petr Mrázek s Karlem Vejmelkou nedochytali a Vítek Vaněček inkasoval čtyři branky.

Pouze 24 minut a 14 sekund vydržel Vejmelka v brance Arizony. V duelu se St. Louis inkasoval čtyřikrát z 11 střel a přenechal místo Connoru Ingramovi.

Coyotes zápas zdramatizovali, nakonec ale podlehli Blues 5:6. Jakub Vrána se do sestavy vítězného týmu nevešel.

Mrázek proti Columbusu odchytal jen o o osm minut víc než jeho český kolega. Gólman Chicaga opustil led ve 33. minutě za stavu 1:5 s úspěšností zákroků jen těsně přesahující 72 procent. Blackhawks v Columbusu nakonec prohráli 3:7.

Vaněček zápas proti Detroitu dochytal, prohru 0:4 ale neodvrátil.

Výsledky NHL:

Florida - Boston 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky: 31. Lundell - 19. Coyle, 32. Beecher (Lauko), 35. DeBrusk. Střely na branku: 28:25. Diváci: 19.327. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. DeBrusk (oba Boston), 3. Mikkola (Florida).

Detroit - New Jersey 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky: 17. Raymond, 18. Larkin, 19. Fabbri, 30. Seider. Střely na branku: 28:16. Vaněček za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 85,7 procenta. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri, 2. Lyon, 3. Raymond (všichni Detroit).

Tampa Bay - Winnipeg 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 19. Stamkos, 27. Point - 6. Morrissey, 14. Scheifele, 62. Lowry. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Lowry, 2. Morrissey (oba Winnipeg), 3. Point (Tampa Bay).

Pittsburgh - NY Rangers 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky: 6. Lafrenière. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18.250. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Lafrenière (oba NY Rangers), 3. Jarry (Pittsburgh).

Washington - Buffalo 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 18. Alexejev, 28. Oshie, 59. Wilson, 65. D. Strome - 11. Peterka, 17. Benson, 37. Cozens. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Strome, 2. Wilson (Washington), 3. Cozens (Buffalo).

Carolina - Edmonton 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

Branky: 10. Fast, 10. Drury, 12. Teräväinen, 15. Jarvis, 23. Nečas, 59. Burns - 18. a 44. Hyman, 38. Ekholm. Střely na branku: 27:23. Diváci: 18.805. Hvězdy zápasu: 1. Jarvis, 2. Teräväinen, 3. Chatfield (všichni Carolina).

NY Islanders - Philadelphia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 2. Lee, 34. Nelson, 43. Nelson - 35. York, 56. Farabee. Střely na branku: 25:36. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Engvall, 3. Sorokin (všichni NY Islanders).

Columbus - Chicago 7:3 (3:1, 4:0, 0:2)

Branky: 3. a 14. Jenner, 7. Gudbranson, 28. Sillinger, 33. Voronkov, 37. Marčenko, 39. Laine - 16. Bedard, 47. Dickinson, 59. Re. Johnson. Střely na branku: 26:36. Mrázek za Chicago odchytal 32 minut a 16 sekund, inkasoval pět branek z 18 střel a úspěšnost zákroků měl 72,2 procenta. Diváci: 18.158. Hvězdy zápasu: 1. Werenski, 2. Jenner, 3. Sillinger (všichni Columbus).

Arizona - St. Louis 5:6 (2:2, 3:3, 0:1)

Branky: 11. Bjugstad, 19. Zucker, 21. Crouse, 28. Carcone, 28. Schmaltz - 9. B. Schenn 13. Parayko, 24. Leddy, 25. Toropčenko, 31. Thomas, 45. Hayes. Střely na branku: 25:31. Vejmelka za Arizonu odchytal 24 minut a 14 sekund, inkasoval čtyři góly z 11 střel a úspěšnost zákroků měl 63,6 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Hayes (St. Louis), 2. Carcone (Arizona), 3. Hofer (St. Louis).

Nashville - Calgary 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky: 3. Sissons, 12. O'Reilly, 52. A. Carrier, 58. Pärssinen - 5. Hanifin, 60. Šarangovič. Střely na branku: 45:26. Diváci: 17.252. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. O'Reilly, 3. McDonagh (všichni Nashville).

Dallas - Vegas 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 40. Hintz - 11. Amadio, 62. Eichel. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Hill (Vegas), 2. Oettinger (Dallas), 3. Eichel (Vegas).

Colorado - Vancouver 5:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 18. Ničuškin, 19. Drouin, 42. Tufte, 53. Makar, 57. Rantanen - 17. Höglander, 30. J. T. Miller (Hronek). Střely na branku: 25.29. Diváci: 18.133. Hvězdy zápasu: 1. Tufte, 2. Drouin, 3. Ničuškin (všichni Colorado).

Anaheim - Montreal 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky: 21. a 26. McTavish, 52. Vatrano - 6. Newhook, 7. Guhle, 22. Matheson, 57. Newhook. Střely na branku: 33:28. Diváci: 15.168. Hvězdy zápasu: 1. Newhook (Montreal), 2. McTavish, 3. Vatrano (oba Anaheim).

Seattle - San Jose 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)

Branky: 43. a 56. Tolvanen, 2. B. Tanev, 11. Bjorkstrand, 12. Larsson, 19. Gourde, 24. McCann - 56. Hoffman. Střely na branku: 30:14. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. Tolvanen, 3. McCann (všichni Seattle).

6. Nashville 18 8 0 10 56:59 16
7. Minnesota 17 5 4 8 54:70 14
8. Chicago 17 5 0 12 43:63 10