Boston doma poprvé nebodoval, asistence Pastrňáka a Zachy nestačily

24. 11. 2023 22:31
Nejlepší tým NHL Boston vyšel poprvé v sezoně ve vlastní hale zcela naprázdno. V dnešním utkání Bruins prohráli s Detroitem 2:5 a nic na tom nezměnili ani útočníci David Pastrňák a Pavlem Zachou, kteří se podíleli každý asistencí na gólu na 1:2.
David Pastrňák.
David Pastrňák. | Foto: Reuters

Boston se dál drží v čele Východní konference, ale už má jen dvoubodový náskok před newyorskými Rangers, kteří zvítězili na ledě Philadelphie 3:1. Pastrňák si připsal třicátý kanadský bod v sezoně.

Bostonského brankáře Jeremyho Swaymana pokořilo pět různých střelců, J.T. Compher, Alex DeBrincat a Robby Fabbri si v zápase připsali i po asistenci. Po Zachově přesilovkové spolupráci s Pastrňákem a střele nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži snížil na začátku druhé třetiny z dorážky Jake DeBrusk a v úvodu třetí části se Bruins znovu dostali na dostřel jediného gólu, ale pak sami doplatili na vyloučení a hosté zpečetili výhru při hře soupeře bez brankáře.

Bruins doma prohráli podruhé v sezoně, v říjnu s Anaheimem to bylo ale až v prodloužení. Byla to také jejich teprve druhá porážka bez bodového zisku v ročníku a i tu první Bostonu připravil Detroit. Red Wings se po desáté výhře v sezoně posunuli v neúplné tabulce Východní konference na čtvrté místo.

Asistenci si připsal také útočník Toronta David Kämpf, ani jeho tým ale na výhru nedosáhl. V Chicagu kanadský celek prohrál 3:4 v prodloužení. Domácím pomohl ukončit sérii pěti porážek autor hattricku v základní hrací době Jason Dickinson, o výhře rozhodl v poslední minutě prodloužení devatenáctiletý Kevin Korchinski. Brankář Petr Mrázek sledoval vítězství spoluhráčů jen ze střídačky.

Výsledky NHL:

Boston - Detroit 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 23. DeBrusk (Pastrňák, Zacha), 45. Heinen - 6. Compher, 16. DeBrincat, 34. Fabbri, 46. Larkin, 59. Perron. Střely na branku: 27:29. Diváci: 17.850. 1. Compher, 2. DeBrincat, 3. Gostisbehere (všichni Detroit).

Philadelphia - NY Rangers 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 38. Couturier - 1. a 28. Zibanejad, 2. Kreider. Střely na branku: 37:19. Diváci: 19.032. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Šesťorkin, 3. Kreider (všichni NY Rangers).