Rudolf Černík Rudolf Černík
22. 12. 2023 12:22
Tenhle souboj kandiduje v hokejové NHL na titul Bitka roku. Tak alespoň píše o pěstní výměně mezi Brandonem Hagelem a Ivanem Barbaševem renomovaná agentura AP.
Bitka mezi Brandonem Hagelem a Ivanem Barbaševem | Video: Asociated Press

Ve 13. minutě utkání mezi domácí Tampou a Vegas srazil za stavu 2:1 pro hosty Ivan Barbašev v rohu kluziště útočníka Lightning Anthonyho Cirelliho.

Na ruského nájezdníka okamžitě vystartoval hvězdný Steven Stamkos, role mstitele se ale místo kapitána týmu rychle chopil Brandon Hagel.

Shodil rukavice, Barbaševa si čapnul za dres, pak však gentlemansky počkal, až se rukavic zbaví i jeho soupeř.

Teprve když se to osmadvacetiletému rodákovi z Moskvy konečně podařilo, začaly padat tvrdé rány.

Ani jednomu z kohoutů se nepodařilo dostat protivníka na led, rozhodčí je oddělili ještě předtím, než se někomu povedlo získat jasnou převahu.

Fanoušci rykem samozřejmě ocenili především Hagela. Oba sokové dostali trest na pět minut, útočník Tampy k tomu ještě dvě minuty navrch, zápas ovšem mohli dohrát.

Rohovnická vložka ale domácí pořádně nakopla, do konce třetiny nasázeli Vegas tři góly a otočili stav na 4:2. Nakonec Lightining brali vítězství 5:4.

Agentura AP označila souboj Hagela s Barbaševem za kandidáta na bitku roku, ucházet se o tento titul by však určitě mohl i český útočník Jakub Lauko, jenž se zdatně oháněl pěstmi v tomto týdnu při utkání s Minnesotou.