Trouba povýšil mezi nejlépe placené beky NHL, Rangers se upsal na sedm let

ČTK Sport ČTK, Sport
20. 7. 2019 8:18
Obránce Jacob Trouba se v NHL dohodl na sedmileté smlouvě s New York Rangers. Pětadvacetiletý Američan, který byl chráněným volným hráčem, si díky ní vydělá celkem 56 milionů dolarů (asi 1,28 miliardy korun), v průměru osm milionů ročně. Podle výše platu tak vyskočil na dělené páté místo mezi ligovými beky.
Jacob Trouba v dresu Winnipegu.
Jacob Trouba v dresu Winnipegu. | Foto: Reuters

Obě strany se shodly na podmínkách kontraktu necelý týden před plánovanou arbitráží.

Trouba hrál až dosud výhradně za Winnipeg, který si ho vybral v roce 2012 jako devítku draftu. S Jets ale nenacházel společnou řeč ohledně podmínek nové dlouhodobé smlouvy a klub ho před měsícem vyměnil do Rangers za jiného obránce Neala Pionka a volbu v prvním kole letošního draftu.

V poslední sezoně odehrál Trouba všech 82 zápasů základní části a stanovil svá maxima v bodech (50) i asistencích (42). V šesti utkáních play off přidal nahrávku. Celkem má na kontě 408 utkání v základní části a 179 bodů (42+137). Ve 27 duelech vyřazovacích bojů dal dva góly a na další čtyři nahrál.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy