139:47. Florida v šestém nejdelším zápase NHL udolala Carolinu 3:2

19. 5. 2023 8:37
Hokejisté Floridy udolali v prvním zápase finále Východní konference NHL Carolinu 3:2 ve čtvrtém prodloužení. Vítěznou branku vstřelil v čase 139:47 útočník Matthew Tkachuk. Martin Nečas v dresu domácích Hurricanes zaznamenal jednu asistenci.
Radost Floridy
Radost Floridy | Foto: Reuters

Úvodní semifinále zámořské ligy nabídlo vyrovnanou bitvu trvající bezmála 140 minut. Šestý nejdelší duel v historii NHL rozhodl v poslední minutě čtvrtého prodloužení nejproduktivnější hráč Panthers ve vyřazovacích bojích. Tkachuk se k puku dostal po dobré práci Sama Bennetta, vybruslil si do střelecké pozice a překonal gólmana Frederika Andersena.

Panthers mohli prodloužení ukončit o celých 77 minut dřív, v čase 62:35 ale branku Ryana Lomberga neuznal videorozhodčí kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

V základní hrací době se na gól čekalo bezmála 20 minut. Vstřelil ji domácí Seth Jarvis, ale Florida odpověděla ve druhé třetině v rozmezí dvou minut. Nejprve se prosadil Aleksander Barkov a obrat dokonal Carter Verhaeghe.

Carolina si prodloužení zajistila v úvodu třetí třetiny, kdy se v přesilovce po Nečasově asistenci prosadil Stefan Noesen. Český útočník v play off zaznamenal sedmý bod (4+3) a posunul si osobní maximum ve vyřazovacích bojích.