reklama
 
 

Nedvěd cítí v Edmontonu novou šanci

4. 1. 2007 0:00
Edmonton - Hokejový útočník Petr Nedvěd svůj přesun z Philadelphie do Edmontonu s radostí přivítal.

Pětatřicetiletý centr věří, že v týmu loňského finalisty Stanleyova poháru opět najde herní pohodu. Současný zájem klubů ho vysvobodil z nepříjemné situace.

Flyers neměli o Nedvědovy služby nadále zájem a v poslední době působil na farmě v nižší lize AHL v celku Philadelphia Phantoms. 

"Nějaké zprávy o tom, že bych mohl jít do Edmontonu, jsem měl, ale nebyl jsem si jistý, že k tomu dojde. Velice mě potěšilo, že to tak dopadlo," citoval Nedvěda deník Edmonton Journal.

Bývalého hráče Vancouveru, St. Louis, New Yorku Rangers, Pittsburghu a Phoenixu nabízelo vedení Flyers na listině volných hráčů už potřetí a tentokrát byl o Nedvěda zájem. 

Stála o něj Ottawa a prý i Anaheim. Protože byl na tzv. waiver listu opakovaně, platí Nedvědův nový tým jen půlku platu, která aktuálně zbývá z jeho ročního kontraktu na 2,356 milionu dolarů. Platový strop Oilers tak zatíží 600 tisíci dolarů. Po sezoně bude liberecký rodák nechráněným volným hráčem.

Klub i hráč doufají, že se bude opakovat konec ročníku 2003/04, když Nedvěd přišel z New Yorku Rangers a v 16 zápasech za Edmonton zaznamenal 15 bodů. 

Po Jaromíru Jágrovi druhý nejproduktivnější Čech v historii NHL bere přesun do slavného klubu jako výzvu. "Samozřejmě je to pro mě šance se herně zvednout a hrát opět pořádný hokej. Byl to pro mě nepříjemný rok. Jsem rád, že se vracím do Edmontonu," uvedl Nedvěd, který dostával ve Philadelphii spíše defenzivní úkoly.

V 21 zápasech zaznamenal jen sedm bodů za gól a šest asistencí. Navíc měl nelichotivou bilanci 20 záporných bodů za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech. 

Bude mít Edmonton český útok?

V Edmontonu by měl mít více příležitostí v ofenzivě a dostat se na led při přesilových hrách. Nedvěd doufá, že naváže v hlavním městě provincie Alberta na období před dvěma a půl roky.

"Hrál jsem v Edmontonu velice krátce, ale tehdy se nám dařilo," podotkl Nedvěd k roku 2004, kdy přišel spolu s brankářem Jussim Markkanenem z Rangers výměnou za gólmana Steva Valiquetta, útočníka Dwighta Helminena a právo výběru v druhém kole draftu.

"Pomůže mi i to, že se znám s Petrem (Sýkorou) a Alešem (Hemským)," doplnil. Podle zpráv z edmontonského tisku možná dokonce právě se Sýkorou a Hemským utvoří český útok. 

Trenér Craig MacTavish věří, že Nedvědovy výsledky ve Philadelphii neodpovídají jeho schopnostem.

"Nebyl tam v dobré situaci. V Edmontonu naposledy předváděl skvělý hokej a doufáme, že se může dostat opět do takové formy. Nečekáme, že to bude okamžitě, ale myslíme, že to bude klapat. Za risk to stojí," řekl MacTavish.

"Dáme k Petrovi hráče, kteří si s ním budou rozumět," dodal. 

Na posilu se těší i hráči. "Je to další Čech s velkým střeleckým potenciálem. Bude to pro mužstvo dobrá posila," prohlásil gólman Dwayne Roloson.

"Před dvěma roky hrál dobře a po jeho příchodu se náš tým zlepšil. Letos nám dělá problémy koncovka. Musíme se všichni individuálně zlepšit a Petr přichází proto, abychom se zvedli jako tým," uvedl útočník Jarret Stoll.

autor: ČTK | 4. 1. 2007 0:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama