22. 11. 2010 17:35
Trefit se nemohli hokejisté Mnichova a Straubingu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Berlín - Hokejisté Mnichova a Straubingu se v neděli postarali o nejdelší penaltový rozstřel v historii německé ligy. Bavorské derby, které po prodloužení skončilo 4:4, rozhodl až 42. samostatný nájezd.

Mimořádné hokejové představení přinesla už základní hrací doba, ale ta pravá show přišla v rozstřelu. V něm se nerozhodlo po základní sérii, kdy jedou na každé straně tři hokejisté, a tak přišla na řadu "náhlá smrt".

Ale ani tento systém dlouho rozhodnutí nepřinesl. Dvacet hráčů za sebou dokonce neskórovalo, přičemž například Justin Mapletoft ze Straubingu byl neúspěšný hned třikrát.

A když se jeho spoluhráč Tobias Draxinger, číslo 27, konečně trefil, dokázal Christian Wichert z Mnichova okamžitě zareagovat a zápas pokračoval.

Vítěznou trefu v nekonečném rozstřelu nakonec zaznamenal Eric Meloche ze Straubingu, po němž neuspěl mnichovský kapitán Stéphane Julien.

Trenér: Moc nechybělo a sám jsem nazul brusle

"Na tenhle zápas budu vzpomínat celý život. Byl to jeden z těch magických večerů," řekl brankář Straubingu Dimitri Pätzold, jenž se stal hrdinou penalt se 17 zlikvidovanými pokusy. Jeho kolega v mnichovské brance Sebastian Elwing chytil jen o jednu penaltu méně.

"Už moc nechybělo a sám jsem ještě jednou nazul brusle," vtipkoval trenér Straubingu Jürgen Rumrich, bývalý dlouholetý německý reprezentant.

Ten nemohl využít svou největší hvězdu Dereka Hahna, jenž kvůli faulu těsně před koncem prodloužení do nájezdů nezasáhl.

Nejlepší střelec ligy nejprve s naštvaným výrazem, jenž se postupem času měnil v pobavení, sledoval dění na ledě během svých zřejmě nejdelších dvou minut na trestné lavici.