Úžas Maria a uznání od diktátora. Hokejisté před 35 lety dobyli poslední domácí titul

Českoslovenští hokejisté zvedají trenéra Luďka Bukače na oslavu titulu z MS 1985 v Praze.
Čechoslováci se na domácí turnaj po sedmi letech pečlivě chystali. V Praze vrcholila pětiletá éra trenéra Luďka Bukače, pod jehož vedením vybojovala reprezentace bronz na MS 1981, stříbro na šampionátech v letech 1982, 1983 a také na olympiádě 1984 v Sarajevu. Cíl pro Prahu byl jasný, zlato.
Jenže zatímco Čechoslovákům vypadli vinou zranění z týmu Petr Klíma (ještě před MS) a Petr Rosol, soupeři přivezli do Prahy hvězdné výběry. V kanadském dresu zářili 19letý Mario Lemieux (na snímku), Steve Yzerman, Ron Francis nebo Scott Stevens.
Sověti, kteří v součtu s olympijským triumfem v Sarajevu útočili na páté zlato z vrcholné akce za sebou, měli v brance Vladimira Myškina (na snímku v souboji s Mariem Lemieuxem) a všem soupeřům hrůzu nahánějící pětku Vjačeslav Fetisov, Alexej Kasatonov, Vladimir Krutov, Igor Larionov, Sergej Makarov.
Zčásti kvůli velmi náročné přípravě Čechoslováci zprvu chytali dech. Přesvědčivě porazili Finy i oba německé výběry, ale pak překvapivě padli s Američany 1:3.
Foto: ČTK
Sport Sport
3. 5. 2020 7:14
Končila první trenérská éra Luďka Bukače u národního týmu, do Prahy přijely budoucí hvězdy světového hokeje Mario Lemieux a Steve Yzerman, Sovětský svaz chtěl pátý titul v řadě. Ovšem trůn před 35 lety obsadili Čechoslováci, i díky hattricku Jiřího Šejby v posledním zápase. Připomeňte si mistrovství světa 1985 v Praze.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rozvědka: V Sýrii byl zabit vysoký člen Islámského státu

V Sýrii byl při náletu zabit vysoký člen teroristické organizace Islámský stát (IS) Muataz Númán Džubúrí. Oznámila to to dnes irácká tajná služba a potvrdil mluvčí irácké armády. Džubúrí byl v IS označován za "guvernéra Iráku" a odpovídal za zahraniční operace IS. Tato organizace ovládala sever Iráku a Sýrie od roku 2014, v Iráku byla poražena roku 2017, v Sýrii loni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy