reklama
 
 

Měřit hokej stopkami, to je vrchol. Šampionát skřípe

10. 5. 2012
Trenér české reprezentace se podivuje nad organizací MS

Stockholm - Pramalou radost ze současného formátu mistrovství světa i jeho organizace má trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik.

Šampionát, který poprvé v historii hostí dvě země, tedy Finsko a Švédsko, podle českého lodivoda nedokáže přitáhnout zájem diváků tolik, jako když mistrovství pořádal jeden stát.

"Nemyslím si, že je to dobré řešení," prohlásil Hadamczik v rozhovoru pro Aktuálně.cz. "Myslím si, že ten současný model neprospívá hokeji. Když to bylo v jedné zemi, tak se na to všichni těšili, ta dvě města byla zblázněná do hokeje a byl o to zájem. Ale takhle?"

Na rozdíl od předchozího mistrovství světa ve slovenské Bratislavě a Košicích se navíc především ve Stockholmu projevují i organizační a technické potíže.

"S loňským šampionátem v Bratislavě se to vůbec nedá srovnávat," nabízí český kouč okamžitě příklad dobře zvládnutého pořadatelství mistrovství světa. "Tam chodili diváci a i zázemí bylo naprosto perfektní."

Na tiskovku v golfovém vozíčku

S obojím, tedy diváky i zázemím, přitom pořadatelé v Helsinkách a Stockholmu mají v prvních dnech šampionátu velké problémy.

Běžné lístky na zápasy v základní skupině stojí sto padesát až dvě sta eur (přibližně 3750 - 5000 korun), což je i na severské diváky až příliš. Před rokem v Bratislavě přitom byly ceny lístků v základní fázi turnaje čtvrtinové. Pořadatelé se proto snaží nyní ceny upravit, nicméně je otázkou, zdali se jim to podaří.

Pokulhává také organizační stránka celého šampionátu, která se týká i samotných hráčů a týmů. "Tady nejen nechodí diváci, ale ani ta organizace není dobrá. Třeba na tiskovou konferenci se přesouváme přes celou halu v golfovém vozíku - a když to nestihneme, tak je z toho hned pokuta," kroutí hlavou český lodivod.

Potíže domácích pořadatelů ilustrovaly i úterní technické potíže v utkání mezi Kazachstánem a Běloruskem, kdy dokonce museli časoměřiči měřit odehraný čas stopkami.

autor: Jakub Šafránek | 10. 5. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama