Liberec v poháru rozdrtil Spartu, Třinec postupuje

ČTK, spo
23. 8. 2007 20:44
Bílí Tygři si zajistili druhé místo ve skupině

Praha - Hokejisté Liberce rozstříleli v letním Tipsport Cupu mistrovskou Spartu 6:1 a zajistili si druhé místo ve skupině C. Třinec odvrátil porážku na ledě Vsetína až v poslední třetině, ale nakonec zvítězil a ve skupině D si pojistil první místo a postup do semifinále. Hokejisté prvoligového Chomutova se s pohárem rozloučili výhrou nad Kladnem.

Liberec - Sparta 6:1

Bílí Tygři Liberec v dnešním utkání 6. kola Tipsport Cupu nastříleli mistrovské Spartě šest gólů a zejména díky výkonu ve třetí třetině si připsali vítězství 6:1. Zajistili si tím druhé místo ve skupině C, na kterém již nemůže nic změnit ani jejich páteční dohrávka v Ústí nad Labem. I kdyby Liberec vyhrál a bodově dohnal Pardubice, skončí druhý, protože má s Východočechy horší bilanci vzájemných zápasů.

Ve čtvrtečním duelu měl první větší šanci sparťan Sivek v 8. minutě, ale z bezprostřední blízkosti se neprosadil. Skóre otevřel v 12. minutě domácí kapitán Stanislav Procházka, který dorazil do branky vyražený puk. Sparta vyrovnala v 32. minutě v přesilovce při vyloučení Kočího - Dragounovu střelu Hnilička vyrazil, ale čerstvý reprezentant Langhammer byl v dorážce úspěšný.

Ale už za čtyři minuty šel do vedení opět Liberec, když Nedorost dorazil střelu Nováka. Ten pak zahájil střelecký koncert v poslední části hry střelou do "šibenice" Šteflovy branky a později proměnil trestné střílení. Záhy se podruhé prosadil i Nedorost a výsledek stanovil v poslední minutě z otočky domácí Víšek.

Výsledek - skupina C, 6. kolo:
Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
Branky: 36. a 56. Nedorost, 45. a 51. Novák, 12. Procházka, 60. Víšek - 32. Langhammer. Rozhodčí: Kubeš - Špringl, Kis. Vyloučení 5:4, navíc Procházka 10 min. Využití 1:1. Diváci: 2130.

1. Moeller Pardubice 6 3 1 1 1 16:13 12
2. Bílí Tygři Liberec 5 2 1 1 1 16:11 9
3. Sparta Praha 6 2 1 0 3 15:19 8
4. Slovan Ústečtí Lvi 5 1 0 1 3 9:13 4

Vsetín - Třinec 2:5

Až pěti góly v poslední části se hokejisté Třince uchránili od ostudné porážky na ledě Vsetína v utkání závěrečného kola skupiny D Tipsport Cupu. Hosté si tím zajistili prvenství v tabulce o bod před Zlínem a postoupili do semifinále pohárové soutěže.

Vsetínská omladina přitom vedla nad favoritem ještě třináct minut před koncem 2:0, ale mohutnému finiši Ocelářů neodolala. Výsledek otočili Martynek s Korhoněm góly v přesilovkách, vítězství hostů v závěru stvrdili ještě Skořepa se Steberem.

Výsledek - skupina D, 6. kolo:
Vsetínská hokejová - Oceláři Třinec 2:5 (2:0, 0:0, 0:5)
Branky: 6. Stříteský, 14. Hrňa - 47. a 53. Martynek, 50. Korhoň, 59. Skořepa, 60. Steber.

Konečná tabulka:
1. Oceláři Třinec 6 4 0 0 2 21:15 12
2. RI Okna Zlín 6 3 0 1 2 25:22 10
3. Vítkovice Steel 6 3 0 0 3 18:17 9
4. Vsetínská hokejová 6 1 1 0 4 13:23 5

Chomutov - Kladno 3:1

Vítězství prvoligového Chomutova 3:1 nad extraligovým Kladnem završilo program ve skupině A hokejového Tipsport Cupu. Výsledek nic nezměnil na tom, že úspěšnější z obou čtvrtečních soupeřů skončil v tabulce poslední, protože při rovnosti bodů rozhodly o pořadí vzájemné zápasy. A Kladenští ten první vyhráli o tři góly (6:3).

Ve čtvrtek ale hosté zaspali úvod. V 5. minutě si Šíp pohrál s brankářem Orctem a otevřel skóre, v patnácté pak důrazný Kostourek v přesilovce zvýšil. Kladno přepnulo na vyšší obrátky a už o chvíli později Patera v rohu kluziště vybojoval puk a jako na zlatém podnosu ho před bránu naservíroval Bělohlavovi, který snížil.

Ve druhé třetině měli hosté dost šancí na vyrovnání, ale Chomutov výrazně podržel brankář Podolka. Naopak ve 45. minutě po rychlém protiútoku Trefný do odkryté brány opět zvýšil. Závěrečnému tlaku Kladna se pak obětavě hrající domácí celek bez větších obtíží ubránil.

Výsledek - skupina A, 6. kolo:
Chomutov - Kladno 3:1 (2:1 0:0 1:0)
Branky: 5. Šíp, 15. Kostourek, 45. Trefný - 17. Bělohlav. Rozhodčí: Turčan - Vitík, Mašek. Vyloučení: 7:7, navíc Révay (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1100.

1. Energie Karlovy Vary 6 5 0 0 1 22:11 15
2. Chemopetrol Litvínov 6 3 0 0 3 20:18 9
3. Kladno 6 2 0 0 4 18:24 6
4. Chomutov 6 2 0 0 4 18:25 6