Lang pomohl Chicagu zdolat neporazitelný Detroit

zh
12. 11. 2007 7:26
Byl u dvou branek, soupeř Jiří Hudler také
Nováček NHL v dresu Chicaga Blackhawks Patrick Kane (vlevo) se nezalekl ani nejproduktivnějšího hokejisty soutěže Henrika Zetterberga z Detroitu Red Wings (vpravo). Zaznamenal stejně jako Lang dva body a pomohl týmu k výhře. | Foto: Reuters

Chicago - Český útočník Robert Lang nasměroval na své spoluhráče během dvou a půl minut v první třetině dvě přesné přihrávky a Chicago vedlo v domácím utkání s Detroitem 2:0.

Ve 37. minutě snížil Jiří Hudler, o dvě minuty později však domácí znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl. V 54. minutě byl znovu u kontaktní branky hostů Jiří Hudler, když přihrával Nicklasi Lidströmovi.

Detroit po devíti výhrách v řadě toho už více nestihnul a prohrál i s Chrisem Osgoodem v bráně, jenž nosívá svému týmu štěstí. Také 27 střel, které musel brankář Rudých Křídel řešit, je neobvyklých. Precizní detroitská obrana jich většinou povolí polovinu. Jenže proti Chicagu se mužstvu letos nedaří, prohrálo s ním už potřetí.

"Měli jsm e skvělou sérii, jenže je těžké vyhrát každý zápas v lize. Někdy je však prohra užitečná, neboť vás znovu nakolejí,"cituje agentura AP detroitského trenéra Mika Babcocka.

Chicagský Robert Lang, bývalý hráč Detroitu, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

V domácím utkání Colorada proti Minnesotě opět strhli Laviny k výhře produktivní mladíci Paul Stastny a Wojtek Wolski. Dvaadvacetiletý Stastny se trefil hned dvakrát, v 16 zápasech nasbíral již 19 bodů. Jednadvacetiletý polský rodák Wolski se trefil vteřinu před koncem do prázdné branky. Na svém kontě má 13 bodů a vede klubové statistiky v plus/minus bodech.

Chicago - Detroit 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 13. Perreault (Lang), 16. Kane (Lang), 39. Toews - 37. Hudler, 54. Lidström (Hudler)

Colorado - Minnesota 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 26. a 35. Stastny, 16. Smyth, 60. Wolski - 31. Belanger, 40. Bouchard