Lang dal gól a na další přihrál

Sport Plus, ČTK
3. 4. 2006 7:26
New York - Český hokejový útočník Robert Lang dokázal v nedělním zápase NHL dát v dresu Detroitu gól a na další nahrát, čímž se zalsoužil o trioumf svých barev v Minnesotě 3:2.

Lang ve druhé třetině při přesilovce dostal svůj tým do vedení 2:1 a poté nahrál na vítěznou branku Brendana Shanahana. Red Wings si výhrou upevnili pozici nejlepšího týmu v lize.

Oba góly padly v přesilových hrách, v jejichž využívání Detroit dominuje elé NHL. Minnesota je přitom nejúspěšnějším mužstvem při hře v oslabení. "řed zápasem jsme mluvili o tom, že se musíme na přesilovky soustředit. yl to pro nás opravdu dobrý test," pochvaloval si obránce Nicklas Lidström.

"Přesilové hry nám jdou a doufejme, že v play off budou naší zbraní," řekl novinářům trenér Mike Babcock.

Detroit ukořistil v Minnesotě 27. vítězství v sezoně na ledě soupeře a vytvořil tak nový klubový rekord. "Je jasné, proč je tento tým v čele ligové tabulky. Jsou v něm hráči, kteří skvěle ovládají puk a umí přesně střílet. Radost pohledět. Tedy pokud zrovna nestojíte na střídačce druhého mužstva," složil Red Wings poklonu kouč Minnesoty Jacques Lemaire.

Důležité vítězství v neděli vydřeli hokejisté New Jersey. Ďáblové, kteří stále bojují o postup do play off, přemohli Pittsburgh 3:2 v prodloužení. Dlouho přitom prohrávali 1:2. Vyrovnávacím gólem je spasil Patrik Eliáš až dvacet sekund před koncem třetí třetiny při hře bez brankáře, když na trestné lavici Penguins navíc seděl obránce Josef Melichar.

"Byli jsme dvacet sekund od toho, abychom mohli říct, jak skvělý zápas jsme sehráli," povzdechl si kouč Pittsburghu Michel Therrien.

O zisku dvou bodů pro New Jersey rozhodl ve třetí minutě nastaveného času Brian Gionta a Devils se mohli radovat už ze čtvrtého vítězství za sobou. "Opravdu skvělý závěr úspěšného týdne," řekl s úsměvem útočník Jamie Langenbrunner.

Ďáblové mají na šestém místě tabulky Východní konference devítibodový náskok před devátou Atlantou. Ještě o pět bodů víc získali hokejisté Philadelphie, kteří vyhráli 4:1 na ledě New Yorku Islanders.

Flyers tak opět ztrácejí jen dva body na New York Rangers, s nimiž se v úterním vzájemném souboji utkají o první příčku Atlantické divize. "Letos jsme proti nim odehráli dobré zápasy," vzhlíží ke klíčovému duelu s optimismem brankář Robert Esche.

Jeden  z důležitých zápasů zvládli v neděli Kačeři z Anaheimu, kteří rozstříleli šesti góly Vancouver a v Západní konferenci výrazně posílili své šance na účast ve vyřazovacích bojích. Naopak Canucks budou muset o postup do play off ještě tvrdě bojovat.

"Hráli jsme jako tým, který patří do play off," pochválil celé mužstvo Anaheimu finský útočník Teemu Selänne, jenž v utkání vstřelil dva góly.

New York Islanders - Philadelphia 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Branky: 42. Bates - 5. Knuble, 10. Umberger, 20. Carter, 59. Kapanen. Střely na branku: 32:22. Diváci: 12.125.

Minnesota - Detroit 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 2. Bouchard, 37. Gáborík (Škoula) - 15. Zetterberg, 31. Lang, 34. Shanahan (Lang). Střely na branku: 18:37. Diváci: 18.568.

Pittsburgh - New Jersey 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Crosby, 20. Armstrong - 21. Pandolfo, 60. Eliáš, 63. Gionta. Střely na branku: 26:39. Diváci: 14.427.

Anaheim - Vancouver 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Branky: 12. a 56. Selänne, 12. a 33. Pahlsson, 24. Beauchemin, 30. Getzlaf - 9. Bertuzzi, 48. Öhlund. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17.174.