Krejčího přehrál Fleischmann, Florida bez Vokouna padla

Sport ČTK Sport, ČTK, Red Spo
28. 2. 2009 22:27
Boston - Washington 3:4 PP, New Jersey - Florida 7:2
Washintonu vystřílel play off nejlepší střelec NHL Alexander Ovečkin, ale nebýt třiadvacetiletého útočníka Tomáše Fleischmanna, kdo ví, jak by to dopadlo. České levé křídlo dalo důležitý první gól v klíčovém duelu s Floridou. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Floridy nastoupili do zápasu v New Jersey bez Tomáše Vokouna v brance a hned prohráli. I díky dvěma přihrávkám Eliáše se radovali Ďáblové, kteří vyhráli vysoko 7:2.

Panterům nepomohly ani dvě asistence Radka Dvořáka.

David Krejčí se tentokrát neprosadil a jeho Boston podlehl na vlastním ledě v prodloužení Washingtonu. Za hosty zvyšoval na začátku druhé třetiny na 3:2 Tomáš Fleischmann.

Čtěte více: Brodeur se na led vrátil skvěle, Eliáš předčil Hejduka

Bruins ještě dokázali čtyři minuty před koncem vyrovnat, když se trefil Chára, ale o výhře Capitals rozhodl hned po dvaadvaceti vteřinách Alexander Sjomin.

Boston - Washington 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
6. Hunwick, 30. Kessel, 56. Chára - 4. Bäckström, 29. Ovečkin, 43. Fleischmann, 61. Sjomin. Střely na branku: 37:32. Diváci: 17.565.

New Jersey - Florida 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)
Branky: 2. a 17. Parise, 24. Shanahan, 36. Zajac (Eliáš), 37. Rolston, 40. Clarkson, 58. Zubrus (Eliáš) - 39. Peltonen (Dvořák), 55. McCabe (Dvořák). Střely na branku: 46:17. Diváci: 16.256.