7. 12. 2008 8:55
Florida - Boston 0:4, Detroit - Chicago 5:4 SN
Tři gólové přihrávky si v sobotu připsal mladík David Krejčí.
Tři gólové přihrávky si v sobotu připsal mladík David Krejčí. | Foto: Reuters

Ottawa - V sobotních zápasech NHL se znovu dařilo také českým hokejistům. Nejvíce z nich Davidu Krejčímu, po jehož přihrávkách se prosadili hned tři jeho spoluhráči a s přehledem porazili Floridu 4:0.

Panthers nepomohl ani Tomáš Vokoun, který na třináct minut nahradil v brance svého kolegu Andersona.

Znovu o sobě dal vědět i Jiří Hudler, jenž v dresu Detroitu letos zažívá vydařenou sezonu. Gól a asistence mladého centra zajistily Red Wings v utkání s Chicagem prodloužení a další bod pak zařídil v samostatných nájezdech Dacjuk.

Překvapivou výhru Edmontoru na ledě San José načal zase už v deváté minutě hry Aleš Hemský. Hosté nakonec zvítězili v prodloužení.

V nastaveném čase vyhrálo rovněž New Jersey v Montrealu. Zde se na rozhodující brance utkání podílel Patrik Eliáš.

Prospalovy body nestačily

Podpisy českých hokejistů nesly také všechny tři sobotní branky Tampy Bay. Ani to ale na Buffalo nestačilo a domácí si připsali další porážku.

Stejně dopadlo i Toronto, v jehož dresu zaznamenal asistenci kapitán české reprezentace z posledního světového šampionátu v Kanadě Tomáš Kaberle.

Daleko větší radost mohl mít ze své gólové přihrávky jeho kolega Filip Kuba. Po jeho pasu zkompletoval hattrick Spezza a zajistil Ottawě výhru nad finalistou loňského ročníku z Pittsburghu.

Ottawa-Pittsburgh 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)