Krejčí nevyloučil návrat do NHL. A věří, že Češi mají na olympiádě na medaili

ČTK ČTK
23. 11. 2021 15:47
Hokejista David Krejčí, který se v létě po patnácti letech v dresu Bostonu v NHL vrátil do české extraligy a válí za Olomouc, je přesvědčen, že český národní tým má stále svoji kvalitu a na olympijských hrách v Pekingu může získat medaili. V rozhovoru s novináři dnes rovněž připustil, že jeho návrat do NHL není vyloučený.
David Krejčí se raduje z výhry nad Plzní v 3. kole hokejové extraligy 2021/22.
David Krejčí se raduje z výhry nad Plzní v 3. kole hokejové extraligy 2021/22. | Foto: Alena Zapletalová / HC Olomouc

Pětatřicetiletý útočník naposledy reprezentoval na mistrovství světa v roce 2018 a jeho jméno podle všeho figuruje i v širším seznamu pro Peking. O olympiádě se bavil s manažerem Petrem Nedvědem i hlavním koučem Filipem Pešánem. "Ptal se mě na olympiádu a já mu řekl, že když budu zdravý a on mě bude chtít, že pojedu. Vždy jsem reprezentoval rád. Je to čest nosit národní dres," řekl Krejčí, který v národním týmu odehrál 34 utkání s bilancí 7 gólů a 12 asistencí.

Zároveň ale přiznal, že i když do startu OH zbývá jen několik týdnů, může se stát cokoliv. "Svět nyní vypadá, že jde jinou cestou, než jsme předpokládali. Dokud nebudou konání her a moje nominace jasné, nebudu to řešit a soustředím se na Olomouc a na věci, které můžu ovlivnit jenom já. Když tam pojedu, soustředím se na nároďák, aby udělal co možná nejlepší úspěch, což je medaile. Věřím, že máme hráče na to, abychom ji přivezli. Bez ní by to bylo zklamání," řekl Krejčí, který Česko reprezentoval na OH 2010 ve Vancouveru, kde tým skončil ve čtvrtfinále.

Svoji víru v medaili opírá o zkušené hráče, kteří jsou nyní oporami svých celků v NHL: "Pasta (David Pastrňák), Voras (Jakub Voráček), Hertlík (Tomáš Hertl), (Martin) Nečas…, to jsou kvalitní hráči a je dobře, že budou moct hrát na olympiádě," prohlásil Krejčí v souvislosti s tím, že na minulé olympiádě v Jižní Koreji hráči z NHL chyběli.

Bývalé kolegy ze severoamerické soutěže sleduje nyní spíše v televizních spotech. "Na živo je nevidím vzhledem k nočním začátkům, ale ráno se vždy mrknu na výsledky a jsem v obraze," řekl držitel Zlaté hokejky z roku 2013.

Nejvíc pochopitelně sleduje Boston, kde odehrál 15 sezon. Jeho bývalý tým zatím předvádí nevyrovnané výkony a výsledky. "Mají tam hodně nových hráčů, je to o trpělivosti. Jsou na tom jakž takž v pohodě, musí si to sednout a výsledky přijdou. S Pastou jsem v kontaktu párkrát za týden a bavíme se o tom," vysvětlil. Na otázku, zda je reálný jeho návrat na zámořský led, Krejčí odpověděl neurčitě: "Uvidíme, jak to všechno dopadne. Možná jo, možná ne."

Národní tým má v této sezoně za sebou nevydařené vystoupení na Karjala Cupu, ale Krejčí, který duely českého týmu sledoval doma, z toho vědu nedělá. "Po třech zápasech se to těžko hodnotí. Celý tým měl problémy s koncovkou, ale hráli tam hráči, kteří gól dát umějí. Jsou to kvalitní hokejisti a teď jim to nevyšlo," dodal k nedávnému turnaji.

Krejčí dnes převzal v Olomouci ocenění v projektu "Náš lídr" za výkony v úvodu sezony. Měsíc bude užívat vůz Škoda Enyaq. "Elektromobil jsem ještě neřídil, rád to vyzkouším. Ale popravdě, individuální ocenění mě moc nezajímají, hokej je kolektivní hra a bez spoluhráčů bych ji neměl," zdůraznil Krejčí.

V sezoně dosud zaznamenal 12 gólů a 11 asistencí a Olomouc se za jeho vydatného přispění drží ve středu tabulky. "Já si žádné cíle nedávám, chci jen, aby vše dobře klapalo, jak na ledě, tak v rodině. Já už jsem extraligu hrál za Pardubice při výluce NHL, takže vím, že je to kvalitní soutěž, což se mi potvrdilo i letos," konstatoval hráč s 1118 starty v NHL. Nechtěl tipovat, jak by se Olomouc mohla v extralize umístit. "Jako hráči chceme vyhrát každý zápas. Na co to bude stačit, to uvidíme. Jdeme tady zápas od zápasu a díváme se nahoru, ale před námi je ještě víc než polovina soutěže," řekl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy