Kleslovy branky pomohly k vítězství

SportPlus
10. 11. 2006 7:30
New York - Dvěma góly výrazně přispěl útočník Rostislav Klesla k vítězství Columbusu. Naopak asistence Radima Vrbaty, ani Petra Nedvěda jejich celkům nepomohly.

Columbus uspěl na ledě St. Luis, když zvítězil 4:2. Asistenci si připsal i Kleslův spoluhráč David Výborný, u gólů Blues asistovali Radek Dvořák a Martin Ručinský. Zazářil i mladý forvard Milan Michálek. Ten se podílel na třech trefách San Jose, které si nakonec z Los Angeles odvezlo výhru 7:3. V divoké přestřelce zvítězilo Toronto na ledě Bostonu 6:4.

Klesla vstřelil vůbec první dvě branky v sezoně za Columbus během divoké druhé třetiny, v níž padlo šest gólů. Blue Jackets dali tři branky během pěti minut, na které soupeř nedokázal odpovědět. Na začátku a na konci zlomové pětiminutovky byl právě Klesla.

Při prvním gólu převzal hned po návratu z trestné lavice pas od Dana Fritsche, po níž vyrovnal na 2:2. Jeho druhý gól padl poté, co puk šťastně doklouzal do branky po nedůrazné střele podél brankáře Legace.

"Ani jsem neviděl, že puk skončilo v brance," přibližoval Klesla gólový moment po utkání. "Prý puk nikdo netečoval, takže to byla hodně šťastná trefa".

U úvodního gólu Columbusu z hole Ricka Nashe asistoval David Výborný.

Philadelphii neprobouzí ani výměna kouče. S New Yorkem Islanders prohrála doma 1:3. Flyers tak selhali už čtvrtý zápas v řadě a se sedmi body okupují poslední příčku celé NHL. "Do této situace jsme se dostali sami. je ještě poměrně brzy, ale už dost zaostáváme. Pokud chceme ještě zachránit sezonu, musíme začít hned vyhrávat," prohlásil kapitán Peter Forsberg.

Na dvě branky Jašina a jednu Parkse v dresu Islanders dokázal odpovědět jen Gagne, který dvě minuty před koncem zužitkoval přihrávku Petra Nedvěda.

V  Los Angeles a v Bostonu se dočkali kanonády

Hokejisté San José přestříleli Los Angeles 7:3. Žraloci nasázeli první čtyři góly během pěti minut od úvodní branky Patricka Merlaua v první třetině. Merlau nastřílel v utkání utkání hattrick, na dva ze tří gólů dostal přihrávku od Milana Michálka.

Ve druhé třetině využil Merlau pas Michálka zpoza branky a San José vedlo už 5:2. O osm minut později završil hattrick. Michálek ještě asistoval u branky Steva Berniera v první třetině na 2:1.

Brankové hody nabídlo i utkání  v Bostonu, v němž Toronto zvítězilo 6:4. V druhém gólu Maple Leafs měl prsty i český zadák Tomáš Kaberle

Radost z vítězství zkalilo týmu jen zranění gólmana Andrewa Raycrofta. Ten musel v závěru druhého dějství opustit led s nataženými třísly. Podle svých slov ale doufá, že zranění není nijak vážné a vynucená pauza nebude trvat déle než týden.

Potřetí za sebou slavili vítězství i hokejisté Anaheimu, kteří deklasovali domácí Vancouver 6:0. Přesvědčivě si se svým soupeřem poradili rovněž úřadující šampioni z Caroliny, hráči Washingtonu odjeli z Raleighu s pětigólovým přídělem. Na debaklu 5:0 se hattrickem podílel Erik Cole.

Po zápase mohl být spokojený Cam Ward. Talentovaný brankář Caroliny zazářil v letošním play off a vytlačil z branky zkušeného Martina Gerbera, který se posléze stěhoval do Ottawy. Ve čtvrtek si Ward připsal první čisté konto v sezoně.

Výsledky čtvrtečních zápasů:
Boston - Toronto 4:6 (0:3, 2:2, 2:1)
26. Sturm, 33. Savard, 47. Axelsson, 54. Primeau - 25. a 60. Antropov, 3. Tucker, 18. Peca (T. Kaberle), 20. Kilger, 27. Ponikarovskij. Střely na branku: 37:37. Diváci: 14.835.

Philadelphia - NY Islanders 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
58. Gagne (Nedvěd) - 10. a 36. Jašin, 15. Park. Střely na branku: 33:20. Diváci: 18.656.

Carolina - Washington 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
6., 39. a 55. Cole, 49. Staal, 42. Letowski. Střely na branku: 39:20. Diváci: 18.639.

St. Louis - Columbus 2:4 (0:0, 2:4, 0:0)
22. Guerin (Dvořák, Ručinský), 29. Tkachuk - 31. a 36. Klesla, 25. Nash (Výborný), 33. Fritsche. Střely na branku: 26:29. Diváci: 9631.

New Jersey - Chicago 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
3. Rupp, rozhodující sam. nájezd Parise - 9. T. Ruutu (Vrbata). Střely na branku: 27:24. Diváci: 10.978.

Phoenix - Dallas 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka:
23. Morrow. Střely na branku: 13:35. Diváci: 13.197.

Vancouver - Anaheim 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
44. a 52. Getzlaf, 6. O'Brien, 16. Kunitz, 26. Pahlsson, 50. Marchant. Střely na branku: 20:27. Diváci: 18.630.

Los Angeles - San Jose 3:7 (1:4, 1:2, 1:1)
9. Willsie, 24. Frolov, 44. Avery - 12., 31. a 39. Marleau (u první a druhé M. Michálek), 17. a 51. Cheechoo, 14. Bernier (M. Michálek), 17. Ehrhoff. Střely na branku: 38:26. Diváci: 16.618.

Severozápadní divize:
1. Minnesota 14 10 0 4 42:30 20
2. Vancouver 17 8 1 8 40:44 17
3. Colorado 15 7 2 6 51:49 16
4. Edmonton 15 7 1 7 40:42 15
5. Calgary 14 5 2 7 37:40 12