Klesla hvězdou zápasu, Columbus přesto prohrál

zh
11. 12. 2007 7:28
Columbus - Anaheim 3:4 PP

Columbus - Mužstvo Columbusu Blue Jackets hostilo doma obhájce titulu Anaheim Ducks. Potřetí z pěti zápasů v řadě dospěl zápas Jackets do prodloužení, podruhé tým prohrál.

Jeden z tradičních tahounů domácích, David Výborný, je zraněn, hlavní role se tentokrát netradičně ujal obránce Rostislav Klesla.

Pětadvacetiletý rodák z Nového Jičína vstřelil ve 14. minutě úvodní gól utkání. Jeho tvrdá střela byla třetí trefou v sezoně.

Jenže ještě lépe si vedl na druhé straně v dresu Anaheimu dvaadvacetiletý mladíkCorey Perry.  Během prostřední části vstřelil dvě přesilovkové branky, hosté navíc dokázali bodovat i v oslabení.

Nikolaj Žerděv fauloval unikajícího Samuela Pahlssona. Sám postižený pak proměnil nařízené trestné střílení.

Columbus v druhé třetině dokázal vstřelit jen jednu branku, do třetí části hry se tak šlo za stavu 2:3.

Hned tři minuty po zahájení dalšího dějství napravil svou chybu Žerděv, když po Kleslově přihrávce vyrovnal na 3:3.

Duel se nakonec rozhodoval až v prodloužení. Anaheim využil svou třetí přesilovku, když ve 4. minutě nastaveného času rozhodnul zkušený třiatřicetiletý veterán Chris Pronger.

Rostislav Klesla byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Outsideři zaskočili favority

Do prodloužení dospěl i zápas Dallasu s Edmontonem, o výhře v nastavení 5:4 rozhodnul v čase 4:00 dallaský Brenden Morrow.

Aleš Hemský si připsal asistenci u vyrovnávacího gólu ze třetí třetiny na 4:4.

V pondělním kole NHL dvakrát zaskočili outsideři favority. Nejhorší tým soutěže Washington Capitals  zaskočil nejlepší tým Atlantické divize New Jersey Devils a vyhrál doma 3:2.

Ďáblové vedli od 6. minuty 1:0, jenže v 9. minutě potrestal washingtonský Nicklas Bäckström vyloučení Karla Rachůnka a vyrovnal.

Rozhodčí od sebe odtrhává švédského útočníka Daniela Sedina z Vancouveru (vlevo) a českého obránce Jaroslava Modrého (Los Angeles). | Foto: Reuters

Podceňovaný soupeř pak ovládnul dvěma brankami druhou třetinu, hosté ve třetí části stačili pouze snížit na konečných 3:2 pro Capitals.

Podobně zaskočil soupeře druhý nejhorší celek NHL Los Angeles Kings, když porazil Vancouver, nejlepší celek Severozápadní divize, 4:2. Hvězdami zápasu byli vyhlášení dva slovenští hráči v dresu Kings - Michal Handzuš a Lubomír Višňovský.

Koncem listopadu se v Torontu plánovaly po ostudných výkonech změny v kádru i na trenérských postech. Jenže Javorové listy se chovají  jako olivy a vydávají ze sebe to nejlepší, až když se drtí.

V pondělním střetnutí proti Tampě vyhrály už počtvrté v řadě, opět vysokým skórem 6:1. Po jedné asistenci si připsali Tomáš Kaberle a Pavel Kubina, na druhé straně přihrával na jediný gól Tampy Filip Kuba.

Zámořské soutěži zatím s přehledem vévodí tým Detroitu Red Wings se 44 body. Svou bodovou sbírku přiživil i v pondělí na ledě Nashvillu. V brance tentokrát chytal Chris Osgood.

O svém vítězství rozhodla Rudá křídla již v první třetině. V 8. minutě se nejprve trefil Slovák Tomáš Kopecký, vítězný gól dal v 16. minutě  z trestného střílení Valtteri Filppula.

Nashville dokázal skórovat jen jednou, v prostřední části snížil na konečných 1:2.

Buffalo prohrálo doma s Bostonem 1:4, jediný gól domácích vstřelil obránce Jaroslav Špaček.