18. 11. 2008 19:18
Vítkovice - Kladno 6:1
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Ostrava - Hokejisté Vítkovic potvrdili v předehrávce 24. kola hokejové O2 extraligy svou suverenitu. Po úterní jasné výhře nad Kladnem v poměru 6:1 navýšili svůj náskok na čele tabulky už na pět bodů.

Hostující tým srazila prostřední třetina, kdy reprezentační gólman Kopřiva čtyřikrát inkasoval. Na závěrečnou dvacetiminutovku se místo něj v brance objevil náhradník Lev, přesto se kladenská jednička stala hvězdou zápasu.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Dost možná proto, že Vítkovice mohly vyhrát větším rozdílem. Už do samotného úvodu nastoupily s velkou chutí a po několika šancích se také brzy - ve třetí minutě - prosadily. Varaďa vystřelil, dorážel Klimek a bylo z toho vedení 1:0.

Moravský celek pokračoval v útočné hře, Krenželok či Ujčík měli na hokejce další branku, nicméně tyto ani jiné příležitosti už v první třetině svěřenci Aloise Hadamczika neproměnili.

A protože Středočeši působili celkem bezmocným dojmem, skóre se neměnilo ani na druhé straně. Možná se na hráčích Kladna podepsala dlouhá cesta do Ostravy, jinak se dá těžko pochopit jejich mizerný výkon v následující části.

Ve 27. minutě se Vítkovice dostaly do dvoubrankového náskoku. Podobná situace jako při prvním gólu: Tentokráte vyslal na Kopřivu ránu Štefanka a Klimek měl opět snadnou pozici při dorážce. Za chvíli vedly již 3:0, když se ze závaru trefil Svačina.

Chybující defenzivu hostí potom potrestali ještě Petrovický, jenž střílel po úniku s Ujčíkem, a Varaďa, který po pěkné kombinační akci změnil stav na 5:0. Běžela 39. minuta a kladenští hráči se už těšili do kabin.

Kopřivu v poslední třetině nahradil Lev, ovšem nenudil se. Vítkovice v exhibičním duchu přidaly ještě jednu branku, svůj hattrick dokonal Lukáš Klimek.

Svěřenci Petra Kasíka alespoň po chvíli zásluhou Kuchlera zaznamenali čestný úspěch. Po výsledku 1:6 sice zůstanou na devátém místě, ovšem znamená to pro ně nejvyšší porážku v sezoně.