Kaberle načal vítězství Caroliny

SportPlus, ČTK
23. 5. 2006 6:52
Raleigh - Český obránce František Kaberle vstřelil první gól do sítě Buffala a jeho Hurricans srovnali ve finále Východní konference na 1:1.
Útočník Caroliny Rod Brind'Amour oslavuje gól v síti gólmana Sabres Ryana Millera. Gólovou střelu vyslal český obránce František Kaberle. | Foto: Aktuálně.cz

Hráči Caroliny dělali pro vítězství vše. Glen Wesley zachránil ve třetí třetině vedení Hurricans, když se střemhlavým skokem vrhnul po puku, který směřoval do prázdné branky. Hráč, který v celé NHL čeká nejdéle na zisk Stanley Cupu, ve své 18. sezóně obětavým zákrokem udržel Carolinu ve hře. "Byla to reflexivní zákrok, naštěstí se podařilo puk zastavit před brankovou čárou," řekl Wesley.

Skóre otevřel v polovině první třetiny přesilovkovým gólem František Kaberle, hosté však do konce první části dokázali srovnat, když přihrávku Aleše Kotalíka zužitkoval také v přesilovce Rakušan Thomas Vanek.

Ve druhé části na ledě jasně dominovala Carolina, hosty z Buffala přestřílela 16:4 a Ray Whitney dvěma góly prakticky rozhod zápas. Whitney tečoval v přesilovce střelu Erica Staala, na rozdíl dvou gólů zvyšoval v polovině utkání při hře 4 na 4. Matt Cullen mu nahrál přesně mezi kruhy a Whitney z voleje propálil Ryana Millera.

"Po první třetině jsme si řekli, že nesmíme polevit a musíme stále pořádně bruslit. Musíme být pohyblivější než soupeř, nesmíme stát a dívat se, co dělá soupeř," řekl po utkání střelec Whitney. "Když vidíte spoluhráče před vámi, jak do toho dávají všechno, zákonitě uděláte to samé vy pro ně," prohlásil brankář Hurricans Cam Ward, který si připsal 16 úspěšných zásahů.

Ve třetí třetině přidal čtvrtý gól střelou zápěstím Justin Williams a Sabres už dokázali pouze snížit, když třetí gól přidali tři vteřiny před koncem zápasu.

"Prvních 40 minut jsme hráli pravděpodobně vůbec ten nejhorší hokej v celém play off," posteskl si kouč Buffala Lindy Ruff.

Druhý zápas finále Východní konference play off NHL:
Carolina - Buffalo 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 27. a 33. Whitney, 11. F. Kaberle, 47. Justin Williams - 20. Vanek (Kotalík), 52. Drury, 60. Roy. Střely na branku: 35:19. Diváci: 18.730. Stav série 1:1.