Jágr zachránil pro Rangers bod. Ovečkin dal 60. gól

22. 3. 2008 8:11
Trefil se i obránce Marek Malík
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Reuters

Philadelphia - Gól Jaromíra Jágra necelé dvě minuty před koncem utkání NHL s Philadelphií zachránil pro hokejisty Rangers bod za remízu v normální hrací době. Po penaltách pak prohráli Jezdci 3:4.

Vedle Jágra, jenž v utkání nasbíral dva body, se v utkání trefil i Marek Malík. U Jágrova gólu pak asistoval Martin Straka. V dresu Philadelphie si v utkání připsal dva body Václav Prospal.

Podívejte se: Tohle je deset nejlepších útočníků NHL

Klíčovými muži pro Philadelphii byli Mike Richards a Jeff Carter, oba se trefili v závěrečné třetině a pak nezaváhali ani v penaltovém rozstřelu.

Flyers tak konečně zlomili prokletí penaltových rozstřelů. Vyplatil se jim speciální trénink nájezdů před utkáním.

Konečně výhra v nájezdech

Gólman Martin Biron zastavil v rozstřelu pokusy Nigela Dawse a Brendana Shanahana a Flyers tak vyhráli proti Rangers podruhé ze sedmi zápasů a poskočili v tabulce Východní Konference na sedmé místo před Boston.

"Výhra na nájezdy a dva body jsou teď pro nás nesmírně důležité," prohlásil po utkání Biron.

Rangers hráli většinu zápasu bez ofenzivní opory Scotta Gomeze. Autor 67 bodů upadl v první třetině a narazil do hrazení. Do hry už pak nezasáhl.

Alexandr Ovečkin navázal na Jágra s Lemieuxem
Alexandr Ovečkin navázal na Jágra s Lemieuxem | Foto: Reuters

"Trochu mě bolí kotník. Měli o mě obavy," vysvětlil svoji absenci Gomez.

Bez něho se Rangers v ofenzivě spíše trápili, a to až do začátku třetí třetiny, kdy Marek Malík srovnal na 2:2.
Český obránce dal druhý gól v sezoně, když se trefil z kruhu pro vhazování. Puk se ještě otřel o nohu obránce Patricka Thorsenena.

Necelé čtyři minuty před koncem poslal Philadelphii znovu do vedení Briere, ale Jágr ještě stačil na jeho zásah zareagovat  vyrovnávacím gólem.

Kladenský odchovanec se trefil bekhendem z velkého úhlu. Rangers už se do konce 60. minuty neprosadili a Philadelphia tak odvrátila další ztrátu dobře rozehraného zápasu v závěrečných minutách.

Jágr má nástupce. Ovečkin dal šedesátý gól

NHL má po dvanácti letech opět šedesátigólového střelce.V pátek dosáhl na tuto metu díky dvěma brankám proti Atlantě Rus Alexandr Ovečkin, když pomohl Washingtonu k výhře 5:3.

Ovečkin prostřelil Lehtonena v první třetině a dostal Capitals do vedení. Pak ale Atlanta průběh utkání otočila třemi góly ve druhé třetině. Obrat nastartoval ve třetí části hry znovu Ovečkin, když snížil na 2:3.

Po dvou gólech Nicklase Backstroma a jednom Gorgona Boyda se nakonec Washington radoval z výhry 5:3.

"Je vždy zábavné dávat góly, obzvlášť , když vyhrajete důležitý zápas," řek dvaadvacetiletý forvard.

Na kolik gólů si v této sezoně ruský talent věří? "Nevím. Nepřemýšlím o tom. Dělám jen svoji práci. Nepřemýšlím o svých statistikách. Důležitý je tým. Musím jít po každém bodu," dodal.

V NHL dali naposledy šedesát gólů v sezoně 1995-96 Jaromír Jágr a Mario Lemieux.

Philadelphia - NY Rangers 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 2:3 - 0:0)
5. a rozhodující nájezd M. Richards, 51. a 56. Briere (na obě Prospal) - 53. Malík (Jágr), 54. Dawes, 59. Jágr (Straka)

Atlanta - Washington 3:5 (0:1, 3:0, 0:4)
28. a 37. Slater, 25. Enström - 16. a 52. Ovečkin, 56. a 57. Bäckström, 60. Gordon

Buffalo - Toronto 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)