Jágr skóroval, ale stačilo to jen na bod, Pavelec nedochytal

Útočník Milan Michálek vstřelil v sobotním utkání hokejové NHL svůj čtvrtý gól v sezoně a pomohl Ottawě k výhře 4:0 nad Philadelphií. Střelecky se prosadil také Jaromír Jágr, díky jehož trefě při power-play získala Florida aspoň bod v zápase s New York Rangers.

New York - Útočník Milan Michálek vstřelil v sobotním utkání hokejové NHL svůj čtvrtý gól v sezoně a pomohl Ottawě k výhře 4:0 nad Philadelphií. Střelecky se prosadil také Jaromír Jágr, díky jehož trefě při power-play získala Florida aspoň bod v zápase s New York Rangers, kteří nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení. Smůlu měl Ondřej Pavelec, jenž kvůli zranění odchytal jen dvě třetiny při výhře Winnipegu 3:2 nad Arizonou.

Ottawa podruhé za sebou nedostala gól, naopak Philadelphia v sestavě s Jakubem Voráčkem ve druhém utkání v řadě neskórovala a s pouhými 35 góly je nejhůře střílejícím týmem v celé lize. Do vedení dostal Senators v poslední minutě první třetiny Mika Zibanejad, druhý gól přidal v úvodu druhé třetiny Mike Hoffman a na 3:0 zvýšil ve 38. minutě Michálek, když vypíchl puk v útočném pásmu a svůj rychlý výpad zakončil přesnou střelou švihem.

Jaromír Jágr patřil k ústředním postavám strhujícího závěru základní hrací doby na Floridě. Hosté z New Yorku se v polovině třetí třetiny dvěma góly v rozmezí dvou minut dostali do vedení 4:2 a zdálo se, že domácí vyjdou naprázdno. Jenže v 58. minutě umocnili přesilovku hrou bez brankáře a Aleksander Barkov snížil. O dalších 39 sekund později, stále při power-play, vyrovnal Jágr svou typickou střelou švihem z pravého kruhu pro vhazování.

Český útočník si tak připsal osmý zásah v sezoně. Už jen jediný zásah ho dělí od toho, aby dohnal Marcela Dionnea na čtvrtém místě historické tabulky střelců. "Jak často se stane, že odvoláte brankáře a dáte dva góly?" řekl český útočník. "Náš kouč udělal skvělé rozhodnutí. Není mnoho trenérů, kteří by se odhodlali k power play tak brzy."

To však nebylo v dramatické koncovce všechno! Pouhých sedm sekund po rozehrání hosté faulovali unikajícího Reillyho Smithe, který mohl z následného trestného střílení zápas totálně otočit. Jenže na Henrika Lundqvista nevyzrál a z vítězství se nakonec radovali Rangers, když rozhodčí v prodloužení potrestali Pantery za příliš mnoho hráčů na ledě a v přesilovce rozhodl Rick Nash.

Navzdory porážce pochválil Jágr celý tým. "I když jsme prohrávali o dva góly, hráli jsme skvělý zápas. Přesně takhle musíme hrát. Máme dost kvalitních hráčů na to, abychom podobné výkony předváděli pořád. Dokázali jsme, že i proti jednomu z nejlepších týmů v lize si dokážeme vytvořit tlak, točit s pukem v útočném pásmu a vyhrávat souboje u mantinelu. Myslím, že jsme dnes měli i na vítězství," řekl Jágr.

NHL:

Boston - Toronto 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky:
57. Chára, 60. Marchand. Střely na branku: 37:22. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Rask (oba Boston), 3. Reimer (Toronto).

Ottawa - Philadelphia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky:
20. Zibanejad, 22. Hoffman, 38. M. Michálek, 42. Turris. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18.578. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Hoffman, 3. Ryan (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Anaheim 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Branky:
33. a 34. Stamkos, 26. Kučerov (Šustr), 46. Boyle, 51. Marchessault. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Stamkos, 3. Kučerov (všichni Tampa).

Florida - NY Rangers 4:5 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Branky:
27. Bjugstad, 38. J. Jokinen, 58. Barkov, 59. Jágr - 12., 34. a 63. Nash, 51. Zuccarello, 53. Stalberg. Střely na branku: 43:31. Diváci: 17.866. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. J. Jokinen (Florida).

Pittsburgh - San Jose 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky:
29. Kessel - 8. a 34. Burns, 49. Martin. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.534. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Martin, 3. Marleau (všichni San Jose).

Winnipeg - Arizona 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky:
7. Scheifele, 33. Byfuglien, 52. Thorburn - 10. Doan, 16. Murphy. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 40 minut, z 22 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 23:29. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Thorburn, 2. Byfuglien (oba Winnipeg), 3. Doan (Arizona).

St. Louis - Detroit 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky:
14. Brodziak, 15. Lehterä, 58. Tarasenko - 11. Dacjuk, 19. Glendening, 29. Larkin, 65. Pulkkinen. Střely na branku: 33:32. Diváci: 18.098. Hvězdy zápasu: 1. Pulkkinen, 2. Larkin (oba Detroit), 3. Tarasenko (St. Louis).

Dallas - Buffalo 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky:
48. a 50. Jamie Benn, 7. Roussel. Střely na branku: 32:22. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Jamie Benn, 3. Roussel (všichni Dallas).

Minnesota - Nashville 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky:
14. Suter, 22. Granlund, 29. Brodin, 43. Vanek. Střely na branku: 27:23. Diváci: 19.056. Hvězdy zápasu: 1. Suter, 2. Granlund, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).

Washington - Colorado 7:3 (4:0, 0:2, 3:1)
Branky:
4. Justin Williams, 8. Ovečkin, 11. Carlson, 20. Schmidt, 47. Kuzněcov, 51. Orlov, 57. Alzner - 26. McLeod, 39. MacKinnon, 52. Martinsen. Střely na branku: 32:27. Diváci. 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Chimera, 3. Carlson (všichni Washington).

Vancouver - Chicago 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Branky:
28., 55. a 57. D. Sedin, 10. H. Sedin, 16. Hansen, 60. Burrows - 7. Toews, 17. Garbutt, 53. Anisimov. Střely na branku: 20:29. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. H. Sedin (oba Vancouver), 3. Toews (Chicago).

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Aktualizováno před 3 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.