NY Rangers - Pittsburgh 2:1 PP
Jaromír Jágr proniká přes pittsburghského útočníka Ryana Maloneho.
Jaromír Jágr proniká přes pittsburghského útočníka Ryana Maloneho. | Foto: Reuters

New York  - New York Rangers ještě nemají play off NHL jisté. Představa, že by si ho také nemuseli vůbec zahrát, zřejmě vyburcovala Jaromíra Jágra k mimořádným výkonům.

Jezdci se v pondělí podruhé za sebou utkali s Pittsburghem, s nímž na jeho ledě v neděli prohráli 1:3. Tentokráte se sešli v newyorské hale Madison Square Garden.

Zápasy měly leccos společného. Jezdci v obou utkáních Tučňáky přestříleli a vždy byl u branky Jaromír Jágr. Jenže zatímco v neděli z toho vzešla prohra 1:3, v pondělí se Rangers radovali z vítězství 2:1 v prodloužení.

Český hokejista poslal své mužstvo do vedení ve 22. minutě. Trefu při přesilovce pět na tři rozhodčí uznali až po konzultaci s videem.

To odhalilo, že puk vyražený gólmanem Fleurym si shodil do brány obránce svou rukavicí, nikoli Jágrův kolega Scott Gomez vysokou holí, jak se sudí původně domnívali.

Stránky nhl.com si všímají probuzení útočníka s číslem 68. Zatímco nyní mu na tři góly stačilo pět střetnutí, na minulé tři trefy jich potřeboval hned 24.

O tom, že Jágr nicméně zatím neprožívá příliš zdařilou sezonu, svědčí další statistický údaj - šlo teprve o jeho pátou branku v přesilovce. Čekal na ni 32 zápasů.

Vedení vydrželo domácím až do 51. minuty, kdy vyrovnal Maxime Talbot. Utkání dospělo do prodloužení. V něm v čase 1:46 rozhodl opět v početní převaze Chris Drury po přihrávce Jaromíra Jágra.

Jezdci mohou skončit čtvrtí i devátí

Jezdci díky vítězství poskočili v tabulce Východní konference na páté místo a s 93 body se dotáhli na čtvrtý  celek - New Jersey.

K jistotě play off jim stačí ve zbývajících třech duelech získat dva body. Jelikož je může o postup připravit už jedině devátý Washington  s 88 body, stačilo by jim i zaváhání Capitals.

Pittsburgh si prohrou v prodloužení připsal stý bod, jistotu vyřazovací části NHL si zajistil už dříve.

Rangers ještě stále mají šanci skončit do čtvrtého místa a začínat play off doma.

'Teď rozhodně nemyslím na výhodu domácího prostředí, teď myslím na to, abychom se tam dostali," nechal se podle agentury AP slyšet newyorský brankář Henrik Lundqvist, jenž vychytal všechny hvězdy Pittsburghu - Crosbyho, Malkina, Mariána Hossu či Petra Sýkoru. "Vyhráli jsme, brali body, ale stále jsme blízko devátého místa," dodal.

V pondělí měla NHL na programu již jen jeden, navíc velmi málo atraktivní zápas. V něm poslední celek Východní konference,  Tampa Bay, podlehl doma předposlední Atlantě 0:2.

Obě branky padly až v posledních šesti minutách klání a obě vstřelil druhý nejlepší střelec NHL Ilja Kovalčuk.

NY Rangers - Pittsburgh 2:1 PP (0:0,1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 32. Jágr, 62. Drury (Jágr) - 51. Talbot

Tampa Bay - Atlanta 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 55. a 60. Kovalčuk (na druhou Holík)