Hudlerův gól k bodům nepomohl, Calgary přestřelku prohrálo

22. 3. 2014 5:15
Gól Jiřího Hudlera ani další čtyři zásahy nepomohly Calgary k bodovému zisku v zápase s Nashvillem. | Foto: Reuters

Calgary - Hokejisté Calgary prohráli v pátečním zápase NHL na svém ledě přestřelku s Nashvillem, jemuž nakonec podlehli 5:6.

Flames sice i díky trefě Jiřího Hudlera, který se vrátil do sestavy po dvoutýdenní pauze způsobené zraněním, dokázali dvakrát dotáhnout ztrátu na svého soupeře, na dva góly Predators ve třetí třetině už odpovědět nedokázali.

Už jedenáctou výhru v řadě si připsal na své konto lídr Východní konference Boston, který vyhrál v Coloradu 2:0. I díky tomu se bodově dotáhl na lídra soutěže ze St. Louis, má však o jeden odehraný zápas více.

V Calgary se měnili dvakrát gólmani

Hudler, o jehož služby na mistrovství světa v Bělorusku vážně stojí trenér českého týmu Vladimír Růžička, ve 28. minutě vyrovnával na 3:3, když tečoval za záda brankáře Rinneho Giordanovu střelu od modré čáry.

Naposledy skóroval ještě před olympijskou přestávkou 30. ledna. Připsal si tak svůj patnáctý zásah v sezoně a 45. bod, díky čemuž mu v bodování českých hráčů v soutěži patří sedmé místo.

Hudler se v pátečním utkání NHL vrátil po dvoutýdenní pauze zaviněné zraněním do sestavy Calgary a hned dal gól při přestřelce s Nashvillem, kterou ale nakonec Flames prohráli 5:6.

Zajímavostí zápasu je fakt, že každý z obou trenérů vyměnil zhruba v polovině zápasu svého gólmana. Brankáře Calgary Ortia vystřídal ve 29. minutě po čtvrtém inkasovaném gólu MacDonald, Rinneho rovněž po čtvrtém inkasovaném gólu ve 34. minutě Hutton.

Dvanáctý Nashville se tak vzdálil v Západní konferenci třináctému Calgary na rozdíl sedmi bodů, devět bodů ztrácí na osmý Phoenix a jeho naděje na účast v play off je stále mizivá.

Bruins prodloužili venkovní sérii výher

Bruins, kteří po St. Louis jako druzí překonali stobodovou hranici, jsou prvním týmem, který má jistou účast v play off.

Pomohli si k tomu zejména skvělými výkony na ledě soupeřů, když venku neprohráli třináctkrát za sebou, přičemž v základní hrací době podlehli naposledy 9. ledna!

Přímý souboj o postup do vyřazovacích bojů svedl Columbus s New Yorkem Rangers.

Úspěšnější byli hosté, kteří zvítězili 3:1 a ve vyrovnané tabulce Východní konference poskočili na šestou příčku, s tříbodovým náskokem na devátý Detroit a desátý Washington. Osmý Columbus má o dva body méně.

Columbus - NY Rangers 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky: 42. Foligno - 42. Stepan, 52. Brassard, 60. Hagelin. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18.513.

Calgary - Nashville 5:6 (1:2, 3:2, 1:2)

Branky: 27. a 58. Cammalleri, 20. Russell, 28. Hudler, 34. Backlund - 6. a 55. Weber, 6. Bartley, 25. Hornqvist, 29. Stalberg, 58. Cullen. Střely na branku: 29:22. Diváci: 19.289.

Colorado - Boston 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 6. Bergeron, 34. Söderberg. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.007.

Chicago - Carolina 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 24. Sharp, 37. Versteeg, 44. Toews - 40. a 43. Sjomin. Střely na branku: 25:28. Diváci: 21.857.