Hudler válel v repríze finále. Detroit ale podlehl

12. 11. 2008 7:45
Pittsburgh se pomstil za Stanley Cup neskutečným závěrem
Jiří Hudler byl největší hvězdou Detroitu v repríze finále.
Jiří Hudler byl největší hvězdou Detroitu v repríze finále. | Foto: Reuters

Detroit - V úterý  zažila NHL jedinečný duel. Jeho mimořádnost sliboval už sám fakt, že se jedná o reprízu posledního finále Stanley Cupu: Detroit vs. Pittsburgh.

I střetnutí dvou nejlepších celků uplynulé sezony však může být pořádná nuda. Jenže o té tu nemohlo být řeči.

Divoká přestřelka skončila až v prodloužení výhrou poraženého finalisty Pittsburghu Penguins 7:6.

Utkání se mimořádně vydařilo českému útočníkovi Detroitu Jiřímu Hudlerovi, jenž si připsal tři body za gól a dvě přihrávky a jako jediný hokejista Rudých křídel se vešel do trojice hvězd zápasu.

Když ve 22. minutě asistoval u trefy Johana Franzena, vypadalo to s domácími náramně. Právě se totiž dostali do vedení 3:1.

Když ve 46. minutě přihrával na gól Henriku Zetterbergovi, vypadalo to s jeho týmem ještě lépe - vedl 5:2.

Jenže pak přišly dvě branky hostí a v 51. minutě Hudler zachraňoval herní pohodu gólem, jenž znovu znamenal odskok na dvoubrankový rozdíl.

Neskutečný závěr Jordana Staala

Ne na dlouho. Pak totiž předvedl neskutečný závěr Tučňák Jordan Staal. Čtyři minuty před koncem třetí třetiny snížil svým druhým gólem v utkání na 5:6, 23 vteřin před koncem vyrovnal třetí trefou na 6:6 a ve 4. minutě prodloužení přihrával Ruslanu Fedotěnkovi na rozhodující trefu.

Nikdo nepochyboval o tom, že právě dvacetiletý centr je tou pravou hlavní hvězdou večera, ač to tak v polovině třetí třetiny ještě nevypadalo.

Zajímavý nádech mělo střetnutí pro slovenského útočníka Mariána Hossu, s 19 body nejproduktivnějšího hráče Detroitu Red Wings. Loni totiž oblékal dres Pittsburghu.

Jiřímu Hudlerovi patří s 12 body páté místo v klubové tabulce.

Pittsburgh zaujímá v Atlantické divizi s 20 body druhé místo, 4 body za dosavadním suverénem - New Yorkem Rangers. Detroit vede s 21 body Centrální divizi.

NY Islanders - Philadelphia 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 57. Hunter - 34. Briere, 51. Richards, 60. Timonen

Montreal - Ottawa 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 8., 35. a 57. Higgins, 36. Latendresse (Lang)

Detroit - Pittsburgh 6:7 PP (2:1, 2:1, 2:4 - 0:1)
Branky: 14. McCarty, 16. Holmström, 22. Franzen (Hudler), 39. Dacjuk, 46. Zetterberg (Hudler), 51. Hudler - 49., 56. a 60. Jordan Staal, 5. Crosby, 25. Talbot (Sýkora), 47. Malkin, 64. Fedotěnko

Calgary - Toronto 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 12. a 52. Boyd, 13. Iginla, 40. Phaneuf - 10. Ponikarovskij (Tomáš Kaberle), 55. Antropov, 60. Stajan

Los Angeles - Dallas 3:2 SN (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Stoll, 17. Brown, rozhodující nájezd Frolov - 15. Lehtinen, 30. Modano

San Jose - Nashville 3:4 PP (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 17. a 47. Setoguchi, 37. Blake - 38. Arnott, 46. Fiddler, 54. Suter, 63. Koistinen (Bonk)