Hokejové MS: Lotyšsko - Česko

20. 4. 2006 17:06
V pátek 5. května sledujte od 20:15 on-line reportáž z premiérového zápasu českých hokejistů na MS, v němž se utkají s domácím Lotyšskem.

On-line přenos skončil. Děkujeme Vám za pozornost.

Domácí publikum bouří a skanduje Latvia, Latvia.

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Rekis a Výborný.

Těsně před závěrečným hvizdem vystrašil Hniličku Sprukts. Jeho střela českému gólmanovi propadla, lae naštěstí mířila vedle.

60:00 Utkání skončilo nerozhodně. Lotyšsko remizovalo s Českem 1:1.

58:50 Naumovs znovu zachránil domácí tým. Výborného střelu zlikvidoval vleže vykopnutým betonem.

58:00 Češi zahajují závěrečný tlak. Škoula zakončil souhru českého týmu. Naumovs chytá. Ale Lotyši opět failují. Pujacs dostává dvě minuty.

Hlaváčuž je na ledě. Hadamczik stýhl sestavu na tři útoky. Hrát zřejmě nebudou Rolínek, Hubáček a Balaštík.

56:29 Hlaváč ze zatím neznámých důvodů přestal nastupovat.

55:33 Naumovs vychytal Krajíčkovu ránu.

55:10 Domácí celek se ubránil i desáté přesilové hře Česka.

54:20 Naumovs si připsal další zákrok, když lapil Škoulovu střelu od modré.

53:33 Plekanec z ideální pozice mezi kruhy napáli puk, ale vůbec netrefil branku.

53:11 Dvě minuty za hákování dostává dnes potřetí Tribuncovs.

52:33 Lotyši jsou v plném počtu. Český tým měl v přesilovce velký tlak, ale opět neskóroval.

51:35 Erat hledal osamoceného Proroka před brankou, jenže přihrávku tečovala lotyšská hůl

50:30 Další dvě minuty dostávají Lotyši. Vyloučen je za faul na Štefana Pujacs.

50:11 Lotyši jsou kompletní. Český tým nebyl v přesilovce tak nebezpečný jako v těch předchozích.

49:44 Bulis vypáli na naumovse, ale ten ač měl zakrytý výhled, vyrazil do bezpečí.

48:20 Češi zahajují již osmou přesilovku.

48:04 Tribusovs si proti Prorokovi pomhl nedovoleně a dostává dvě minuty.

47:16 Rolínek na ledě, Češi jsou kompletní.

46:50 Češi se v pohodě brání oslabení.

45:30 Redlihs se prokličkoval před Hniličku, ale nezakončil.

45:07 Rolínek dostává dvě minuty za podražení.

Riga Arenou obíhá mexická vlna.

43:15 Škoula je na ledě, Češi jsou kompletní. Naumovs likviduje lapačkou Naumovsovu střelu.

41:52 Hnilička si v oslabení připsal dva vydařené zákroky.

41:25 Semjonovs už zvedal ruce po tečované střele od modré čáry, ale Hnilička našel puk ve výzbroji.

41:13 Škoula dostává dvě minuty za podražení.

40:01 Třetí třetina utkání mistrovství světa Česko - Lotyšsko byla zahájena.

40:00 Druhá třetina skončila, Česko hraje s Lotyšskem stále 1:1.

39:20 Lotyši jsou kompletní.

38:40 Další opbrovskou šanci v přesilovce nezužitkoval z blízkosti branky Hlaváč.

38:13 Tambiev se Smejonovsem v překvapivém výpadu v oslabení ohrozili Hniličku.

37:20 Česko si zahraje další přesilovku. NA trestnou lavici míří Redlihs.

36:47 Darzins obkroužil branku a přinutil Hniličku k rozkleku. Opět zahrozil čtvrtý lotyšský útok, který je zatím nejnebezpečnější.

36:10 Plekanec nastřelil další tyč. Na druhé straně se vzápětí ocitl ve velké šanci Tambijevs, Hnilička si s jeho střelou z jízdy poradil.

35:43 Lotyši jsou v plném počtu.

34:48 Kaberle vypálil ze střední vzdálenosti, Naumovs vyráží.

34:04 Balštík stál v brankovišti a rozhodčí vykazuje český tým z útočného pásma.

33:36 Za držení odchzí na trestnou lavici Galvins.

32:23 Po úniku tři na dva střílí Cipulis těsně vedle.

31:00 Lotyši kontrují, jejich čtvrtý útok nadělal českému mužstvu v obranném pásmu značné starosti.

29:09 Češi vyvíjí na lotyšské mužstvo obrovský tlak. Na Naumovse míří jedna nebezpečná střela za druhou.

28:30 Lotyši jsou kompletní. Obrovské šance neproměnili v přesilovce Hlaváč a Výborný.

27:27 Cipulis vystřeli po samostatném úniku na Hniličku, tomu vypadl kotouč z betonů, ale naštěstí mimo branku. Češi pokračují hned v tlaku.

26:11 Lotyši jsou kompletní. Ale Jerofjejevs se hned na trestnou lavici vrátí za faul na Krajíčka.

24:53 Čechům se přesilová hra daří, svírají Lotyšský tým před jeho brankou.

23:50 Darzins pohotově vypálil z levé strany na Hniličku. Z bleskového protiútoku se proháčkoval před Naumovse Erat, kterému nscházelo při zakončení trochu štěstí. Jerofjejevs dostává za faul na Erata dvě minuty.

23:11 Lotyši začali více napadat českou rozehrávku.

22:06 Série nepřesností předvedly oba týmy, hra se odvíjí převážně ve středním pásmu.

20:40 Češi zahajují třetinu náporem.

20:01 Druhá třetina utkání Česko - Lotyšsko byla zahájena.

20:00 První třetina skončila Lotyšsko - Česko 1:1.

19:32 Gól. Vyrovnáno 1:1. Výborný po pěkné kombinační akci objel branku a překvapil Naumovse střelou k tyči.

17:24 Lotyši po překročení červené čáry jen vyhazují. Hrají velmi defenzivně, Češi se naopak trpělivě psnaží o vyrovnání.

16:20 Hra se trochu uklidnila po předchozí rušné části. Lotyši se hodně zatáhli do defenzivy a čekají na chyby českého celku.

14:36 Hnilička si připsal v krátké době po sobě dva úspěšné zákroky.

14:00 Domácí jsou kompletní.

13:13 Hlaváč se ocitl v obrovské šanci v blízkosti branky, jenže nezakončil.

12:45 Jedovatou střelu vyslal na Naumovse Michálek. gólman pohotově vyrazil. Češi zaujali přesilovkové rozestavení.

12:23 Lotyši se hned na začátku oslabení osvobozují.

12:00 Na trestnou lavici odchází za hru vysokou holí Darzins.

Hadamczikův celek hraje pohledný rychlý hokej se spoustou střel na brankáře Naumovse. Trochu nejistě působí zatím obrana, Hnilička inkasoval hned z první střely. poměr střel je 11:1 ve prospěch českého výběru.

11:11 Naumovs chytá Michálkovo nahození a ukončil tak tlak českého týmu.

10.15 Češi chybují v obraném pásmu. Jerofjejevs napálil puk do tyče.

9:24 Lotyšsko je kompletní.Bulis dal přihrávku do jízdy Rolínkovi, ten se ale netrefil.

8:17 Češi sevřeli na dlouhou dobu domácí celek v jejich pásmu, ale zatím neskórovali.

6:30 Přesilovou hru zahájil nebezpečnou střelou Výborný.

7:25 Česko bude hrát přesilovku.

7:20 Od modré pálili po sobě Michálek a Kaberle.

7:01 Hned po inkasované brance se pokusil o zakončení na druhé straně Hlinka.

6:22 Gól. Lotyšsko vede 1:0. Širokovs se trefil pod lapačku Hniličkovi. Branka padá na vrub českého gólmana,který střelu zřejmě podcenil.

5:40 Tribuncovs je na ledě. Lotyšsko je kompletní.

5:00 Ani českému týmu se v početní převaze moc nedaří.

4:40 V rychlém přečíslení zahrozil Redlihs.

4:00 První pokus o usazení v pásmu při přesilovce nevyšel.

3:30 Rolínek z otočky prověřil Naumovse. Vzápětí dostává Tribuncovs dvě minuty.

3:27 Škoula nebezpečně nahodil na brankáře Naumovse, ten dostal napodruhé puk pod kontrolu.

2:27 Hlaváč je zpět na ledě. Český tým je kompletní. Oslabení sehrál aktivně a v pohodě se ubránil.

1:40 Češi se výborně brání, zatím v oslabení soupeře k ničemu nepustili.

0:46 Plekanec při svém dubutu výborně podržel puk v útočné třetině domácího mužstva.

0:27 Hlaváč odchází na trestnou lavici za držení.

0:15 Bude se vylučovat, Lytyši mají výhodu.

0:01 Utkání mistrovství světa mezi Lotyšskem a Českou republikou bylo zahájeno.

Za hromového aplausu nastupuje v bílých dresech domácí mužstvo.

Na plochu nastupují čeští reprezentanti v červených dresech.

Česko: Hnilička - Z. Michálek, T. Kaberle, Škoula, Krajíček, Kutlák, Hejda, Richter - Erat, Výborný, Hlaváč - Rolínek, Plekanec, Bulis - Bednář, Hlinka, Hubáček - Balaštík, Štefan, Prorok.
Lotyšsko: Raitums - Rekis, Saviels, Jass, Tribuncovs, Pujacs, Galvins, Astasenko, Jerofejevs - Pantelejevs, Cipulis, Sprukts - Tambijevs, Niživijs, Semjonovs - Šikorovs, Redlihs, Blinovs - Darzins, Vasiljevs, Stals.

Utkání Lotyšsko - Česko se hraje 5. května od 20:15.