0:0, 1:1, 1:1, 0:1
Tým Evropy
34. Voráček (Jordán, M. Michálek), 49. Hanzal (Sobotka, Hemský)
31. Chára (Vanek, Bellemare). 43. Zuccarello (Halák), 63. Draisaitl (Zuccarello)

Dobrý den, vítejte u online přenosu zápasu Světového poháru, ve kterém Česká reprezentace vyzve Tým Evropy. Zápas začne ve 21:00.

Aktualita z dnešního předzápasového tréninku. Česko do utkání s Evropou nastoupí bez zraněného Radka Faksy. Více čtěte zde.

Česko
Mrázek (Neuvirth) – Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Jordán, Z. Michálek –
Hemský (A), Plekanec (C), Palát – Voráček (A), Hanzal, M. Michálek – Pastrňák, Sobotka, Červenka – Birner, Jaškin, Frolík

Tým Evropy
Halák (Greiss) – Sekera, Chára (A), Josi, Seidenberg, Streit (A), Ehrhoff  –
Hossa, Kopitar (C), Tatar – Zuccarello, Nielsen, Gáborík – Niederreiter, Draisaitl, Rieder – Hansen, Bellemare, Vanek

Tým Evropy v přípravě na Světový pohár odehrál tři zápasy. Dva s výběrem
Severní Ameriky do 23 let, které skončily nelichotivými prohrami 4:0 a 7:4,
po kterých následovala překvapivá výhra 6:2 nad týmem Švédska.
V prvním zápase Světového poháru porazili USA 3:0, když se brankově prosadili
Gáborík, Draisaitl a Bellemare. Prim hrála zejména druhá formace ve složení
Zuccarello, Nielsen, Gáborík. Na ní si budou muset svěřenci trenéra Jandače dát
největší pozor.

Češi v přípravě na Světový pohár odehráli tři zápasy. Všechny tři byly
velice vyrovnané. S Ruskem, skončily prohrou 3:4 a výhrou 2:1 po s.n.
Ve třetím zápase porazili výběr Severní Ameriky.
Start do turnaje se však našim nepovedl a první zápas s Kanadou prohráli 0:6.
Jako jednička začal Neuvirth, toho však pro dnešní zápas nahradí Mrázek.
Do zápasu nezasáhne útočník Radek Faksa. Mladou naději národního týmu zranil
v zápase s Kanadou nešetrným, ale hlavně zbytečným zákrokem Ryan Getzlaf.
Místo něj do hry zasáhne dosavadní třináctý útočník Michal Birner. Ten zaujme místo ve čtvrté formaci vedle Jaškina a Frolíka. Trenér Jandač provedl také další změny v sestavě. Na místo Milana Michálka v první formaci se přesune Ondřej Palát.

Pokud chce naše reprezentace pomýšlet na postup ze skupiny, musí dnes bezpodmínečně zvítězit!

Bookmakeři v dnešním zápase věří spíše soupeři Českého národního týmu.

Prosadí se dnes naše nová elitní formace ve složení Voráček - Plekanec - Palát?

Petr Mrázek dnes poprvé nastoupí proti svému dobrému kamarádovi a spoluhráči z Detroitu Tomáši Tatarovi. Vychytá slovenského střelce?

Oba týmy jsou nastoupeny na modrých čarách. Češi v červené sadě dresů.

Vyslechneme si hymnu České republiky.

Změna ve složení formací Hemský - Plekanec - Palát

1

M. Michálek z mezikruží míjí Halákovu branku. Obrovská šance v úvodu!

1

Jakub Voráček se dopouští útočného faulu. Odsedí si dvě minuty za hákování.

1

Evropané kombinují v útočné třetině. Mrázek připisuje zákroky proti střelám Vaneka a Hossy.

3

Boj o kotouč v rohu obranné třetiny. Gáboríkovu střelu Mrázek kryje.

3

Mrázkova lapačka zastavuje střelu Hansena od modré čáry.

4

Mrázek si připsal již 5 zákroků!

4

Halák si připisuje první zákrok proti střele Kempného. M. Michálek se k dorážce nedostal.

4

Mrázek v prvním souboji s Tatarem. Šanci slovenského útočníka kryje.

5

Hansen pocítil Palátův důraz za vlastní brankou

5

Pastrňáka zastavuje offside.

6

Čtvrtá formace aktivní v útočném pásmu. Bojuje se o každý metr ledu.

7

Kempného střela sražena vedle. Český tým bude hrát přesilovku.

7

Za držení hole bude pykat Mark Streit

7

Nakládal netrefil branku a Češi opouštějí útočné pásmo

8

Palátovu střelu chytá Halák. Vhazovat se bude po jeho pravici.

8

Šustrovo nahození od modré čáry se pokoušel tečovat Hanzal. Halák kryje.

9

Před Červenkou puk odklízí Hansen. Streit opouští trestnou lavici.

10

Evropané po dlouhé době v útočném pásmu. Čtvrtá formace Česka však úspěšně odolává.

10

Plekanec neprošel přes Gáboríka.

11

Kempný schytal bodyček od Kopitara za vlastní brankou.

12

Dvě minuty pro Zdena Cháru za zdržování hry. Druhá přesilovka pro Český tým.

12

Přesilovku rozehraje Palát - Plekanec- M. Michálek. Na modré Nakládal a Voráček

13

Voráčkovo nahození přeskočilo Nakládalovu hůl.

14

Hanzalova zadovka se zastavila o brusli bránícího hráče. Jinak by na Sobotku zívala prázdná branka.

14

Tým Evropy v plném počtu. U puku stále Češi

15

Plekancovi najížděl před branku Pastrňák. Draisaitl zastavuje přihrávku českého kapitána.

16

Evropané po dlouhé době u kotouče. Mrázek kryje odražený puk.

17

Palát posílá puk na Halákovu branku. Plekanec se nedostal k dorážce.

18

Hansen nebezpečný před brankou národního týmu. Následnou střelu Niederreitera kryje Mrázek.

19

Mrázek povyjel proti nepříjmené střele Sekery. Dojíždějící Hossa se k dorážce nedostal.

19

Chára ve velké šanci netrefuje branku. Teď Kopitarova formace motala hlavy našim hráčům

20

Evropané jeli 3 na 2 a budou hrát přesilovku.

20

Kempný si v souboji s Hansenem počínal nedovoleně. Odsedí si dvouminutový trest za hákování.

A v první třetine se již nic nestane. Evropský výběr začal zápas slušným tlakem. Na vině bylo také brzké Voráčkovo vyloučení. Pak otěže zápasu převzali Češi, kteří si vypracovali pár slibných šancí. Předvést se musel také Petr Mrázek, který podpořil své spoluhráče osmi úspěšnými zákroky. Druhou třetinu odstartuje národní tým minutu a třičtvrtě dlouhým oslabením.

21

Druhou třetinu zahajujeme vyhraným vhazováním.

21

Evropané zamkli Čechy v obranném pásmu. Střelu Kopitara z kruhu Mrázek kryje.

22

Po návratu Kempného z trestné lavice je vyloučen Milan Michálek za krosček.

23

A pozor! Po závaru před českou brankou pojedou evropané samostatný nájezd! Kempný sevřel puk rukou v brankovišti.

23

K nájezdu se staví Kopitar.

23

Mrázek mu neskočil na naznačení střely a pohlídal si mezírku mezi svými betony.

23

Přesilovka evropanů stále pokračuje. Drží Čechy pod zámkem.

24

Češi se osvobozují a do šance se prodíral Plekanec. Ten volí tvrdou střelu nad rameno Haláka. Bohužel i nad branku slovenského brankáře.

25

Český tým je kompletní

25

Tatar pálí z kruhu pro vhazování. Mrázek jeho pokus vyráží do rohu

26

Červenka našel Pastrňáka před brankou soupeře. Ten však nestihl zakončit.

27

Palát zkoušel bekendem překvapit Haláka, kterému clonil Hemský. Zajímavá šance českého týmu.

27

Mrázek se snažil zastavit nahození za branku. Ve spolupráci se svými beky vše s menšími problémy zvládl.

27

Pastrňák obloučkem nahazuje na útočnou modrou. Červenka si však nepohlídal offside. Situace posouzena jako úmyslná.

27

Odražený kotouč po Chárově střela nachází Hossa a trefuje tyč Mrázkovy branky.

29

Erhoff z ničeho nic v mezikruží. Trefuje hruď českého gólmana. Další velká šance Týmu Evropy.

29

Pastrňákovu skákavou střelu Halák kryje.

31

A je to gól! Zdeno Chára se raduje z první branky zápasu. Z velkého úhlu překonává Mrázka, který byl bez hokejky.

32

A obrovská šance na druhé straně. Dorážku Voráčka vyškrábl na poslední chvíli jeden z obránců až na brankové čáře.

32

Nakládal trefuje Zuccarella. Pokus Paláta kryje Halák.

33

Hemský kličkoval s pukem před brankou a nabízel přihrávku svým spoluhráčům. Nikdo nebyl schopný jeho nabídku zamést do branky.

34

Po Jordánově vypíchnutí puku na útočné modré čáře se ho ujímá Jakub Voráček, který z kruhu prostřelil slovenského brankáře! Krásná střela na vzálenější tyč!

35

A čeští fanoušci v Torontu si přejí ještě jeden!

35

Češi v útočném pásmu. Ohrozit Haláka se jim nedaří.

37

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

38

Dvojice Hansen - Vanek ujížděla na českou branku. Akce končí pádem jednoho z nich.

38

A máme tady první rozmíšku na brankovišti. Polák drží Niederreitera v kravatě a konverzuje s rozhodčím. Vylučovat se nebude.

40

Pastrňák neobešel Zuccarella, který vyrazil do útoku. Akci hasí Nakládal podražením.

40

Nakládal vyloučen na dvě minuty za podražení.

40

M. Michálek zablokoval nahrávku na modré čáře a posílá na Hanzala. Ten nahazuje na Haláka a jde střídat.

40

Josiho střelu z mezikruží Mrázek kryje. Tím druhá třetina končí.

Druhá třetina byla pro oko fanouška pohlednější. K vidění bylo několik výrazných šancí na obou stranách kluziště. Z počátku měli více ze hry čeští hráči, to se ale změnilo a Tým Evropy se dostával čím dál více do šancí. Ve 23. minutě při závaru v Mrázkově brankovišti Kempný chytá puk do rukavice a hází ho do rohu obranné třetiny. Rozhodčím tato událost neunikla a nařídili trestné střílení, ve kterém Mrázek vychytal Kopitara. Po gólech Cháry a Voráčka je stav po druhé třetině 1:1.

41

Třetí třetina startuje. Češi v oslabení. Hanzal vyhrává úvodní buly.

41

Ale pozor! Jordán vyhazuje puk do hlediště. Budeme hrát ve třech.

41

Gáborík a Vanek kombinují kolem branky. Josiho střelu z kruhu Mrázek kryje.

41

Opět stejný vzorec. Hossa před brankou a Kopitar na modré.

42

Střelu Kopitara blokuje Polák. Neskutečná obětavost obránců.

42

Fantastický zákrok Mrázka který vychytal střelu Josiho do prázdné branky!

43

Zuccarellova střela kolem Poláka vypadla Mrázkovi z lapačky. Po skvělých zákrocích přichází chyba Mrázka. Asistenci u gólu si připisuje brankář Halák!