Hokejisté i potřetí v přípravě na MS vyhráli, porazili Slovensko 5:1

20. 4. 2023 19:29
Čeští hokejisté porazili v duelu Euro Hockey Challenge v Ostravě Slovensko 5:1 a vyhráli i třetí zápas v přípravě na květnové mistrovství světa v Rize a Tampere.
Slovenský účet načal už v úvodu zápasu Jakub Flek
Slovenský účet načal už v úvodu zápasu Jakub Flek | Foto: ČTK

Dvěma góly se na vítězství podílel útočník Jakub Flek a gólem a asistencí obránce Michal Kempný. Za vítěze skóroval také bek David Němeček a forvard Ondřej Beránek. Gólmana Šimona Hrubce překonal jen za stavu 3:0 v 41. minutě Peter Cehlárik.

V pátek se hraje odveta opět od 17:10 v RT Torax Areně, hale prvoligové Poruby. Minulý týden sehráli svěřenci trenéra Kariho Jalonena dva duely s Německem. Ve čtvrtek v Kasselu vyhrál 6:2 a v sobotu ve Frankfurtu nad Mohanem 5:1.

Český tým se už po 71 sekundách ujal vedení. Kempného střelu od modré čáry tečoval na levém kruhu Flek a skóroval tak ve čtvrtém reprezentačním zápase za sebou. Slováci odpověděli zvýšenou aktivitou a do dobrých střeleckých pozic se dostali Lantoši a dvakrát Hrivík. Hrubce ale nepřekonal ani po průniku obránce Gernát.

Ve 12. minutě Horák vyslal bekhendem do protiútoku Kempného, který ranou z levého kruhu zvýšil na 2:0. Další možnost měl Černoch, jemuž po Beránkově přihrávce nevyšlo zakončení a minul branku. Při vyloučení Holešinského kryl Tomek Horákovu střelu a Slováci se ubránili i po trestu Lantošiho, po kterém hráli 66 sekund ve třech proti pěti.

Do druhé části vstoupili hosté aktivně a šanci měl Hrivík. Tomek musel krýt střelu Hynka Zohorny po Sobotkově nabídce. Ve 24. minutě si slovenský gólman poradil s Lencovou dorážkou a Beránek poslal následně puk do branky rukou, takže gól neplatil. O chvíli později minul pravou tyč při svém ofenzívním výpadu Ščotka.

V čase 25:32 už to bylo 3:0. Přečíslení tří na dva proměnil po Sobotkově přihrávce Němeček a ve 14. utkání v národním týmu oslavil premiérový gól. Další příležitost připravil Tomášek pro Fleka. Jalonenův výběr se při Němečkově pobytu na trestné lavici ubránili při svém prvním oslabení v utkání.

V 31. minutě se ocitl sám před Tomkem Ščotka, ale neuspěl. Na Hrubce nevyzrál v šanci bekhendovým zakončením Pánik. Na druhé straně zasáhl slovenský gólman při Beránkově zakončení Černochovy akce. Další příležitost měl dnešní kapitán Smejkal. Před druhou pauzou Hrubec vytěsnil střelu Holešinského i dorážku Tamášiho.

O čistý štít přišel Hrubec po 28 sekundách závěrečného dějství. Pánik vystihl na modré čáře chybnou rozehrávku českého týmu a našel volného Cehlárika, který forhendovým zakončením skóroval. Odpovědět mohl Beránek, který si našel střeleckou pozici mezi kruhy, ale Tomka nepřekonal. Ve 48. minutě se dostal do úniku Tomášek, ale brankář Litvínova výběr kouče Craiga Ramsayho podržel.

V 53. minutě po kombinaci Lence s Černochem dotlačil puk za Tomka Beránek. Slováci sáhli vzápětí při Chlapíkově vyloučení k power play, ale skóre se neměnilo. Výsledek dovršil 10 sekund před koncem do prázdné branky Flek a vylepšil svou bilanci z posledních čtyř reprezentačních duelů na šest gólů.

Euro Hockey Challenge v Ostravě:

Česko - Slovensko 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Flek (Kempný), 12. Kempný (Horák), 26. Němeček (Sobotka), 53. O. Beránek (Černoch, Lenc), 60. Flek - 41. Cehlárik (Pánik). Rozhodčí: Šír, Cabák - Hlavatý, Rožánek (všichni ČR). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 2248.

Česko: Hrubec - Zámorský, Ščotka, Kundrátek, Kempný, Kučeřík, Němeček, Pýcha, Moravčík - Chlapík, M. Špaček, Smejkal - Tomášek, R. Horák, Flek - H. Zohorna, Sobotka, Hrabík - O. Beránek, Černoch, Lenc - od 41. navíc Horký. Trenér: Kari Jalonen.

Slovensko: M. Tomek - M. Ivan, Gernát, Golian, Beňo, Jánošík, Gachulinec, Gajdoš - Pánik, Hrivík, Cehlárik - Holešinský, M. Sukeľ, Kudrna - Lantoši, Tamáši, Takáč - Petráš, Čacho, Lunter - Faško-Rudáš. Trenér: Craig Ramsay.