Druhý zápas hokejistů na Švédských hrách skončil debaklem, Finům podlehli 1:6

11. 2. 2023 14:44

Čeští hokejisté podlehli v druhém utkání na Švédských hrách v Malmö Finům vysoko 1:6 a poprvé v sezoně ztratili s úřadujícími olympijskými šampiony i mistry světa body. O jediný gól národního mužstva se postaral útočník Hynek Zohorna, který v úvodu třetí třetiny uzavřel skóre zápasu.

V české brance se prostřídali oba gólmani. Petra Kváču nahradil po čtvrtém inkasovaném gólu ve 24. minutě Aleš Stezka. Dva finské góly vstřelil útočník Arttu Ruotsalainen.

Třetí turnaj Euro Hockey Tour zakončí svěřenci kouče Kariho Jalonena v neděli zápasem proti Švýcarsku od 12 hodin.

Švédské hokejové hry v Malmö, součást Euro Hockey Tour:

Česko - Finsko 1:6 (0:2, 0:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 42. H. Zohorna (Smejkal, Sobotka) - 12. Matinpalo (J. Aaltonen, J. Sallinen), 15. J. Aaltonen (J. Sallinen, Kossila), 22. Ruotsalainen (A. Oksanen, Jääskä), 24. Ruotsalainen (A. Oksanen), 29. Saarijärvi (Innala, Mattila), 37. Jääskä (J. Sallinen, Eronen). Rozhodčí: Björk, Holm - Nyqvist, Lundgren (všichni Švéd.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1215.

ČR: Kváča (24. Stezka) - Zámorský, Jordán, Kempný, J. Jeřábek, L. Zábranský ml., Klok, Mozík, Pýcha - Chlapík, Jan Kovář, H. Zohorna - Lakatoš, Sobotka, Smejkal - Flek, A. Musil, Flynn - O. Beránek, Černoch, Bambula - od 41. navíc M. Kovařčík. Trenér Kari Jalonen.

Finsko: Jatkola - Kemiläinen, Riikola, Saarijärvi, Lindbohm, Matinpalo, Friman, Eronen, Pulli - J. Aaltonen, Kossila, J. Sallinen - Ruotsalainen, Jääskä, A. Oksanen - Hännikäinen, Mattila, Kuokkanen - Innala, Ikonen. Trenér: Mikko Manner.