Hokejisté v přípravě znovu vítězní, porazili Němce

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
13. 4. 2012 20:42
Česká republika - Německo 3:2 v prodl.

České Budějovice - Čeští hokejisté vyhráli i třetí přípravné utkání před blížícím se mistrovstvím světa, byť stejně jako v Lotyšsku ztratili také v závěru zápasu s Německem dvougólový náskok.

K vítězství 3:2 po prodloužení nejvíce přispěl Jiří Novotný, který vstřelil druhou a vítěznou branku Hadamczikova výběru.

V sobotu se oba soupeři utkají v budějovické Budvar Aréně znovu.

Na MS nepojedu, poslechl klub gólman Pavelec
Hokejisté porazili v Rize i podruhé domácí Lotyše

Sestava českého výběru doznala ve třetím zápase série Euro Hockey Challenge i vinou zdravotních problémů některých hráčů řadu změn a na hře to bylo v úvodu znát. První minuty patřily Němcům, ovšem Hospelt, Lewandowski ani Pietta okénka v domácí obraně nepotrestali.

Postupem času se osmělovali také Češi, v rozletu je nezastavil ani tvrdý atak na Nakládala, který na chvíli musel z utkání odstoupit. Chvíli po návratu z kabin se už domácí radovali z vedoucí branky, o kterou se postaral dorážející Kašpar. V dalších šancích se ocitl například Kudělka a Ivan Rachůnek dokonce nastřelil tyč.

Ve 44. minutě úspěšně zakončil pohlednou souhru celého útoku Novotný a zdálo se, že Češi drží zápas pevně v rukou, ovšem Němci v poslední desetiminutovce vyrovnali a rozhodnout muselo prodloužení. V něm Novotný svou druhou trefou využil přesilovku a připsal na české konto třetí výhru.

Zápas Euro Hockey Challenge v Českých Budějovicích:

Česká republika - Německo 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky:
21. Kašpar (Petružálek), 44. Novotný (Petružálek, Kašpar), 65. Novotný (Nakládal, P. Nedvěd) - 50. Reimer (Buchwieser, Hager), 54. Schubert (Barta, Gogulla). Rozhodčí: Minář, Šindler - Jelínek, Pouzar. Vyloučení: 6:9, navíc Flaake (Něm.) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4856.

Česká republika: Jakub Kovář - Němec, Čáslava, Mojžíš, Nakládal, Kudělka, Zámorský, Krejčík - Petružálek, Novotný, Kašpar - Průcha, P. Nedvěd, Vondrka - Tenkrát, Jan Kovář, Veselý - Kumstát, Pech, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Německo: Pätzold - Fischer, Schubert, Petermann, Schüle, Kohl, Müller, Lavallee, Akdag - Kaufmann, Barta, Lewandowski - Reimer, Hager, Buchwieser - Furchner, Hospelt, Flaake - Gogulla, Pietta, Schütz. Trenéři: Jakob Kölliker a Ernst Höfner.