Hokejisté prohráli s Ruskem, dali jediný gól

11. 11. 2007 19:40
Karjala Cup: Česko - Rusko 1:4
Anton Bělov z Ruska (vlevo) a český útočník Miroslav Blaťák bojují o puk.
Anton Bělov z Ruska (vlevo) a český útočník Miroslav Blaťák bojují o puk. | Foto: Reuters

Helsinky - Čeští hokejisté po vítězném vstupu do Karjala Cupu, kdy porazili Finsko, oba zbylé zápasy prohráli. Po Švédech nestačili ani v neděli na Rusy.

Ti se dostali už v první minutě zápasu do vedení a od té doby si jej s většími či menšími problémy hlídali.

Po porážce 1:4 tak čeští hráči v konečném účtování Karjala Cupu obsadili třetí místo. Rozhodl o tom závěrečný zápas turnaje, v němž Švédové porazili domácí Finsko 1:0 a tím se dostali na druhé místo tabulky. Vyhráli Rusové.

Tón zápasu ujala už první vážná akce Rusů v úvodní minutě. Fjodor Fjodorov se dostal do brejku a elegantním blafákem překonal Milana Hniličku.

Češi se snažili rychle vyrovnat, ale jejich snahu zbrzdilo následné vyloučení Varadi. Největší šanci první třetiny měl Skuhravý.

Ten dorážel velice nebezpečně po střele Krsteva, jenže Jeremenko se skvěle přesunul.

Další úder ze strany Rusů přišel v přesilovce v úvodu druhé dvacetiminutovky. Střela Vitalije Proškina od modré prošla až za záda Milana Hniličky.

Ve 37. minutě se poprvé a naposledy radovali svěřenci Aloise Hadamczika. Střelu Nováka tečoval Zbyněk Irgl do protipohybu Jeremenka.

Jenže to bylo od nich všechno a v poslední periodě stříleli už jen Rusové. I přes silný tlak Timofej Šiškano, který objel branku a zakončil za bezradného Hniličku.

Češi v té chvíli ztratili sílu a nebylo schopni vyprodukovat další tlak. Naopak šest minut před koncem pečetil v přesilovce Konstantin Korněv výsledek na konečných 4:1.