Hokejisté Hradce stáhli náskok Ústí

ČTK
31. 1. 2007 21:52
Praha - Hokejisté Ústí nad Labem ztratili v 40. kole body s Mladou Boleslaví a Hradec Králové stáhl jejich náskok v čele tabulky na sedm bodů.

Lídři ze severu Čech ve středu souboj prvního se čtvrtým prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.

Ústečtí začali šlágr kola náporem, boleslavský brankář Altrichter byl v ohni střel, ale v 10. minutě ujel Zdráhal a prostřelil domácího Přikryla. Na začátku 28. minuty neuznal rozhodčí Bolina gól domácích, protože byl podle něj dosažen rukou. Ústí přece jen vyrovnalo ve 32. minutě brankou Martince v oslabení.

V polovině třetího dějství se proháčkoval obranou hostů slovenský útočník Liščák, přihrál Pazourkovi, a ten zasunul puk do prázdné branky Boleslavi. Vyrovnání zařídil při power play soupeře Sýkora, který na začátku 58. minuty překonal Altrichtra střelou po ledě.

V prodloužení branka nepadla, rozhodoval až rozstřel, v němž kapitán Richard Král vítězným nájezdem zajistil Mladé Boleslavi bod navíc.

Hradec Králové stáhl náskok Ústí díky vítězství 4:1 nad Kometou Brno. Po bezbrankové první třetině se v půli zápasu nejprve po srážce se dvěma hradeckými hokejisty zranil brněnský Malena a chvíli poté dorazil Haluza střelu Šebka a Hradec vedl. Ve 44. minutě se bombou od modré trefil hradecký obránce Mocek a bylo to 2:0.

Hosté sice v polovině třetí třetiny ujeli a z přečíslení dva na jednoho vstřelili kontaktní branku díky Kucharczykovi, poslední slovo ale patřilo domácím. Ti dvěma slepenými brankami Fořta a Šedy definitivně strhli skóre na svou stranu.

Výsledky - 40. kolo:
Beroun - Prostějov 5:4 v prodl. (3:1, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 6. Šinágl, 11. Pavel, 18. Čížek, 26. Mrňa, 64. Heřman - 13. a 58. L. Říha, 23. Daneček, 37. Duba. Rozhodčí: R. Svoboda - D. Jelínek, Rozlílek. Vyloučení: 7:13, navíc Suchý - Vlček oba 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 800.

Dukla Jihlava - Sareza Ostrava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 8. Bakus, 38. Hanzal, 44. Řípa - 3. Klimek, 33. Ovšák. Rozhodčí: Jeřábek - Hejduk, Křivský. Vyloučení 15:16, navíc Bakus 10 min. Využití 1:1. Diváci: 1480.

Havlíčkův Brod - Havířov 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 27. Kreuzer - 4. Vavruša, 10. Fadrný. Rozhodčí: Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 700.

Kadaň - Chomutov 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Branky: 12. Freiberg, 24. Postl - 7. Havlůj, 13. Nosek, 26. Jíra, 30. Kostourek. Rozhodčí: Fraňo - Bertlík, Hauser. Vyloučení: 7:8, navíc Spitzer (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 920.

Ústí nad Labem - Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 32. T. Martinec, 50. Pazourek - 10. Zdráhal, 58. T. Sýkora, rozhodující sam. nájezd R. Král. Rozhodčí: Bolina - Mašek, Vitík. Vyloučení: 7:10, navíc Nádašdi (Ústí) 10 min. V oslabení: 1:0. Diváci: 4620.

Hradec Králové - Kometa Brno 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 10. Haluza, 44. Mocek, 52. Fořt, 53. Šeda - 51. Kucharczyk. Rozhodčí: Šindler - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 2578.

Olomouc - Třebíč 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 24. a 35. Žajgla, 53. Čuřík - 6. Zahradník. Rozhodčí: Smeták, Vengřín, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 450.

1. Ústí nad Labem 40 26 5 3 6 137:78 91
2. Hradec Králové 40 25 4 1 10 153:83 84
3. Chomutov 40 21 7 2 10 157:105 79
4. Mladá Boleslav 40 22 5 3 10 135:102 79
5. Kometa Brno 40 19 7 4 10 133:91 75
6. Třebíč 40 17 3 4 16 99:99 61
7. Jihlava 40 17 1 4 18 125:148 57
8. Sareza Ostrava 40 15 3 5 17 123:129 56