Hokej on-line: Finsko - Kanada

11. 5. 2006 9:43
Sledujte v neděli od 15.15 hodin souboj o bronz na MS v Rize mezi týmy  Finska  a Kanady .
Finský útočník Riku Hahl se spolu se Seanem Bergenheimem raduje ze svého gólu proti Bělorusku. | Foto: Reuters

60:00 Utkání skončilo. Finsko porazilo v utkání o třetí místo Kanadu 5:0 a slaví zisk bronzové medaile.

58:48 Kanadská přesilovka skončila.

56:47 Kanaďané budou mít další možnost přesilové hry. Za podražení bude pykat Koivu.

56:18 Miettinen je na ledě, hraje se v plném počtu.

54:59 Kanaďané v pěti, začíná jejich přesilovka.

54:18 Na Finské straně je vyloučen na dvě minuty Miettinen.

54:00 Gól. Jokinen pohodlně skóroval z blízkosti branky ve dvojnásobné přesilovce. Finsko vede už 5:0 a ještě bude dohrávat přesilovku pět proti čtyřem.

52:28 Další vyloučení Kanaďanů. Dvě minuty dostává Richards. Finové hrají v pěti proti třem.

50:06 Kanaďané byli je na chvilku v plném počtu. Na dvě plus dvě minuty odchází Daley.

48:05 Přesilovku si pro změnu zahrají Finové. Dvě minuty dostává Boyes.

47:35 Finové jsou v plném počtu.

45:37 Lehtonen dostává dvě minuty za hrubost.

42:54 Gól. Miettinen zvyšuje po asistenci Nummelina na 4:0 pro Finsko.

40:01 Třetí třetina začala.

40:00 Druhá třetina skončila. Finsko vede 3:0.

39:05 Bergenheim je na ledě, hraje se v plném počtu.

37:20 T. Ruutu dostane dvě minuty za krosček plus deset minut za úder do hlavy. Na trestnou lavici jde i Bergenheim.

36:17 Gól. Hahl využil zaváhání Daleyho, který nešťastně přihrál Finovi přímo před branku, a zvýšil na 3:0 pro Finsko.

33:04 Stuart je na ledě, Kanada je v plném počtu.

31:04 Stuart hrál nebezpečně vysokou holí a oslabí Kanadu na dvě minuty.

30:25 Tým Kanady je kompletní. Hraje se v pěti na obou stranách.

29:00 Finové v plném počtu, začala finská přesilovka.

Oba týmy jsou ve čtřech.

28:24 Napadením se provinil Kanaďan Hamhuis a čeká ho dvouminutový trest.

27:13 Crosby na ledě, začala kanadská přesilovka.

27:00 Pirnes dostává dvě minuty za vysokou hůl. Hraje se ve čtřech na obou stranách.

25:20 Gól. Finové využili dvojnásobnou přesilovku po pěti sekundách. Nummelin napřáhl od modré a Jokinen lehkou tečí nasměroval puk do branky. Finsko vede 2:0.

25:15 Kanaďané budou hrát ve třech. Dupont odchází na trestnou lavici za krosček.

24:13 Crosby dostane dvě minuty za podražení.

20:35 Robidas napálil tyč finské branky. Rozhodčí Jonák se šel ještě přesvědčit k videorozhodčímu, zda se puk nebyl za brankovou čarou.

20:01 Druhá třetina začala.

20:00 První třetina skončila. Finsko vede nad Kanadou 1:0.

19:21 Za hrubost odchází sedět hráči na obou stranách. Na finské Kukkonen a Lehtonen, na kanadské Comrie a Pettinger.

15:02 Hraje se v pěti na obou stranách.

13:02 A další vyloučení. Kanaďan Calder míří na trestnou lavici za sekání.

12:45 Finové jsou v pěti.

11:46 Další potyčka. Bitku Kukkonena s Comreem vyhrál finský borec. Oba dostávají dvě minuty.

10:45 Dvě minuty za podražení ukazuje rozhodčí Jonák na Koiva.

9:04 Williams na ledě, Kanada je v plném počtu.

7:49 Začala přesilovka Finska.

7:04 Počet sil na ledě se vyrovná. Williams podrazil Kalia a dostává dvě minuty.

5:47 Po vzájemné šarvátce se vylučuje na obou stranách. Na finské straně vyloučen Ruutu na dvě plus dvě minuty za hrubost. Na kanadské straně si dvouminutový trest odpykává Daley. Kanada hraje přesilovou hru.

4:06 Gól. Finové bleskové využívají přesilovku. V mlýnici před Auldem dotlačil puk odražený od tyče do branky Kalio. Finsko vee 1:0.

3:54 Kanaďan Comree dostává dvě minuty za držení.

0:01 Do kanadské branky se postavil Auld, který ve včerejším semifinále proti Švédsku střídal Denise.

0:01 Utkání o bronzovou medaili mezi Kanadou a Finskem bylo zahájeno.

Předpokládané sestavy:

Kanada:  Denis - Robidas, Schultz, Hamhuis, Stuart, Seabrook, Daley, Dupont - Bergeron, Crosby, Boyes - Carter, Richards, Calder - Shanahan, Cammalleri, Williams - Pettinger, Comrie, Hartnell - Metropolit
Finsko: Norrena - Nummelin, Berg, Kukkonen, Lehtonen, Luoma, Saravo, Mäntylä - J. Jokinen, O. Jokinen, Peltonen - Kallio, Pirnes, Hentunen - T. Ruutu, M. Koivu, Miettinen - Hahl, Viuhkola, J. Ruutu - Bergenheim

Kanaďané v dramatickém semifinále nestačili na Švédy.

Hokejisté Finska podlehli v semifinále týmu Česka.