zh
8. 1. 2008 6:55
Český útočník má po návratu průměr 2 body na zápas
Úspěchy Edmontonu většinou závisí na tom, jak se daří útočné dvojici Hemský - Horcoff. | Foto: Reuters

Edmonton - Útočník Edmontonu  Oilers Aleš Hemský chyběl kvůli zranění kolene v  sestavě od Vánoc až do 5. ledna, kdy zase nastoupil. Během této doby jeho tým vyhrál jen jedinkrát a prohrál čtyřikrát.

Od svého návratu stačil sehrát dvě utkání, obě doma proti newyorským mužstvům,  do obou výrazně promluvil a oba Olejáři vyhráli.

V sobotu přihrál na oba dva góly proti New York Rangers, pouze neuspěl v nájezdech, z nichž nakonec Edmonton vyšel vítězně, v pondělí zase proti  New York Islanders první gól dal, na druhý přihrál a jeho mužstvo vyhrálo 4:0.

Aleš Hemský otevíral skóre na začátku druhé třetiny, když jím vyslaný puk prošel obránci mezi nohami a gólmanovi DiPietrovi mezi betony.

100. gól pro Horcoffa

O šest minut později pomohl k slavné chvilce svému kolegovi z útoku a nejlepšímu střelci klubu Shawnu Horcoffovi, když mu přihrál na jeho 100. gól v NHL.

Po dalších pěti minutách již domácí vedli 3:0, přitom je hosté v prostřední části přestříleli v poměru 14:8.  Čtyři minuty před koncem Edmonton upravil skóre na konečných 4:0.

Jednalo se o první vítězství Oilers v základní hrací době od 2. prosince.  Klub je jinak pověstný tím, že své soupeře poráží až v samostatných nájezdech.

"Ani vám neřeknu, kdy jsme v poslední době sehráli takové snadné utkání," marně proto po duelu vzpomínal Horcoff.

"Vyhráli jsme první dvě střetnutí z naší pětizápasové šňůry doma. To nám dává do dalších třech domácích bojů sebevědomí a možnost vymyslet  něco speciálního," pochvaloval si stobrankový střelec.

Aleš Hemský si po návratu  udržel průměr dvou bodů na zápas. Tato produktivita by mu měla zůstat. Klubu totiž patří poslední příčka Severozápadní divize a předposlední v celé Západní konferenci.

V utkání Anaheimu s Nashvillem šli hostující Predátoři  již v 5. minutě do vedení díky trefě obránce Marka Židlického. Jenže ve druhé třetině se čtyřikrát během devíti minut radovali domácí a bylo po zápase.

Ve třetí třetině obě strany pouze korigovaly skóre, u druhé branky Nashvillu byl opět Marek Židlický, tentokrát coby přihrávající.

Dallas - Minnesota 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 32. a 43. Miettinen, 26. Niskanen - 30. Parrish

Edmonton - NY Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 22. Hemský, 27. Horcoff (Hemský), 32. Reasoner, 55. Stoll

Anaheim - Nashville 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Branky: 21. Moen, 22. Kunitz, 28. Pronger, 29. Perry, 54. Getzlaf - 5. Židlický, 46. Dumont (Židlický)