Hemský rozhodl zápas v Anaheimu vítěznou brankou

Red Spo, ČTK
22. 11. 2010 7:26
Ondřej Pavelec vychytal výhru nad NY Islanders
Aleš Hemský se mohl radovat ze svého gólu i vítězství Edmontonu.
Aleš Hemský se mohl radovat ze svého gólu i vítězství Edmontonu. | Foto: Reuters

New York - Český brankář Ondřej Pavelec navázal na minulé utkání, v němž vychytal první čisté konto sezony, a v nedělním zápase NHL podpořil osmadvaceti zásahy vítězství Atlanty 2:1 v prodloužení nad New Yorkem Islanders.

Třiadvacetiletý kladenský odchovanec nestačil pouze na střelu Michaela Grabnera, jemuž u vstřelené branky asistoval Radek Martínek, a stal se druhou hvězdou zápasu.

Hejduk dvěma góly přispěl k výhře Colorada v Dallasu
Brankář Pavelec vynuloval elitní kanonýry z Washingtonu

Ve druhé minutě prodloužení rozhodl o druhém bodu pro Atlantu Dustin Byfuglien a prodloužil tím trápení Islanders, kteří prohráli potřinácté v řadě.

Český útočník Aleš Hemský se gólem a asistencí podílel na výhře Edmontonu 4:2 v Anaheimu. Pardubický technik nejdříve připravil pro Sama Gagnera úvodní branku zápasu a poté, kdy Oilers ztratili dvoubrankové vedení, se prohnal v útočném pásmu okolo obránce Toni Lydmana a střelou nad vyrážečku Jonase Hillera dal vítězný gól utkání.

Výsledky NHL:

Atlanta - NY Islanders 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
43. Antropov, 62. Byfuglien - 40. Grabner (Martínek). Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celý zápas, inkasoval jeden gól z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,55 procenta.

Detroit - Calgary 5:4 v prodl. (1:1, 0:2, 3:1 - 1:0)
52. a 60. Zetterberg, 2. Franzén, 43. Dacjuk, 62. Lidström - 21. a 25. Iginla, 6. Hagman, 48. Tanguay.

Anaheim - Edmonton 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
37. Ryan, 37. S. Koivu - 27. Gagner (Hemský), 29. Hall, 54. Hemský, 60. Gilbert.

Vancouver - Phoenix 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
29. Ehrhoff, 35. Glass - 27. a 46. Pyatt, 23. Upshall.