Hejduk se v NHL znovu prosadil. Gólem a asistencí

28. 11. 2010 8:08
Radek Dvořák proměnil trestné střílení
Milanu Hejdukovi se letos daří
Milanu Hejdukovi se letos daří | Foto: Reuters

New York - Český hokejista Milan Hejduk se v sobotním utkání NHL podílel jedním gólem a asistencí na domácím vítězství Colorada 7:4 nad Minnesotou.

Avalanche rozhodli o výhře v rozmezí 23. až 30. minuty, kdy čtyřmi góly otočili skóre z 1:2 na 5:2. K bleskovému obratu přispěl i Hejduk, který vstřelil v přesilové hře třetí branku týmu.

Za hostující Wild se do statistik zapsal dvakrát jako asistent Martin Havlát.

Havlát s Židlickým koncertovali. Pavelec vychytal nulu

Český brankář Tomáš Vokoun zneškodnil 34 střel, v penaltovém rozstřelu navíc chytil i všechny čtyři nájezdy soupeře a dovedl Floridu k výhře 4:3 na ledě Tampy Bay. Jediným úspěšným aktérem rozstřelu byl Stephen Weiss.

V základní hrací době se z trestného střílení prosadil i Radek Dvořák, jehož při úniku v oslabení fauloval Pavel Kubina. Český útočník proměněným nájezdem ukončil 130 minut trvající gólový půst Floridy a snížil na 1:2.

Crosby zářil

Kapitán hokejistů Pittsburghu Penguins Sidney Crosby dovedl třemi brankami svůj tým k dalšímu vítězství, tentokrát 4:1 nad Calgary. Díky premiérovému hattricku v sezoně se vyhoupl třiadvacetiletý centr do čela kanadského bodování celé soutěže před Stevena Stamkose z Tampy Bay.

Crosby zvyšoval na 2:0 v polovině utkání poté, co chvíli před ním otevřel skóre Arron Asham. Druhou branku přidal v 50. minutě při přesilovce, skóre pak uzavřel střelou do prázdné branky.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Calgary 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
33., 50. a 60. Crosby, 27. Asham - 54. Bourque.

New Jersey - Philadelphia 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
12. Mair, rozh. nájezd Zajac - 49. Briere.

Montreal - Buffalo 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
33. a 37. Gionta (na druhou Plekanec a Špaček), 14. A. Kosticyn (Plekanec) - 59. Leopold.

Ottawa - Toronto 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
33. a 39. Fisher (na obě M. Michálek), 16. Kovaljov.

Tampa Bay - Florida 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
11. Purcell, 31. Tyrell, 54. Bergenheim - 33. Dvořák, 44. Kulikov, 49. Matthias, rozh. nájezd Weiss. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval tři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 91,89 procent.

St. Louis - Dallas 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)