2. 12. 2008 7:45
Minnesota - Colorado 5:6
Milan Hejduk konečně zase zažil hokejovou radost.
Milan Hejduk konečně zase zažil hokejovou radost. | Foto: Reuters

St. Paul - Útočník Colorada Milan Hejduk nastartoval novou sezonu skvěle. V prvních 12 zápasech zaznamenal 13 bodů. Jenže pak přišel útlum.V dalších 11 utkáních to už byly jen 2 body.

Už se zdálo, že dvaatřicetiletému odchovanci pardubického hokeje příliš nesvědčí venkovní zápasy.  Z posledních deseti totiž Laviny hrály pouze tři doma. A právě v tomto období se Hejdukovi vůbec nedařilo.

Jenže zlom nastal právě na venkovním stadionu, v pondělí na ledě Minnesoty. Zde stihl tři body za 14 minut.

Čtěte více:

Ve 24. minutě asistoval Paulu Stastnymu u vyrovnávacího gólu na 3:3, ve 29. minutě poslal svou brankou Avalanche do vedení 4:3, ve 38. minutě přihrával opět Stastnymu, tentokrát u branky na 6:3. Šest gólů přitom Minnesotě ještě nikdo letos nedal.

Jelikož domácí stačili ještě dvěma brankami snížit na 5:6, šlo nakonec o vítěznou trefu.

Stastny byl vyhlášen první, Hejduk druhou hvězdou zápasu.

O útočné bídě Colorada navzdory hvězdám jako Joe Sakic nebo Paul Stastny svědčí, že i přes Hejdukův bodový výpadek mu patří druhá příčka v klubové produktivitě za 18 bodů. V počtu vstřelených branek dokonce vede, trefil se desetkrát.

Coloradu patří předposlední příčka v Severozápadní divizi, v patnáctičlenné Západní konferenci desáté místo.

Minnesota - Colorado 5:6 (2:2, 2:4, 1:0)
Branky: 6. a 21. Bouchard (na první Škoula, na druhou Židlický), 20. Mikko Koivu, 40. Nolan, 55. Burns - 24. a 38. Stastny (na obě Hejduk), 10. Svatoš, 13. Jones, 29. Hejduk, 37. Hensick

Buffalo - Nashville 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 49. Arnott, 51. Dumont

Columbus - Vancouver 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 30. Modin, 50. Murray, 56. Huselius - 24. Wellwood, 46. Bieksa

Detroit - Anaheim 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 35. Franzen, 42. Hossa - 2. Kunitz

Los Angeles - Toronto 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 1. Frolov - 43. Stajan, 44. Grabovskij, 60. Finger