Florida zase vyhrála bez Vokouna, derby pro Rangers

zh
7. 3. 2008 7:40
Plekanec načal Phoenix, Montreal v čele konference
Ten, kdo sebral Vokounovi práci. Craig Anderson, náhradní brankář Floridy.
Ten, kdo sebral Vokounovi práci. Craig Anderson, náhradní brankář Floridy. | Foto: Reuters

Sunrise - Velké překvapení se zrodilo ve čtvrtečních zápasech NHL na Floridě. Jindy neproduktivní domácí hokejisté jasně přehráli rozjetý Pittsburgh s Malkinem i Crosbym v sestavě 5:2.

Na 2:0 pro Pantery dával český útočník Rostislav Olesz. Na straně Tučňáků si jednu asistenci připsal Petr Sýkora.

Vítězství opět vychytal náhradní brankář Craig Anderson, Tomáš Vokoun znovu jen zahříval lavičku.

Dále čtěte:

Podle stránek nhl.com přepisoval Anderson v minulých dvou zápasech rekordy soutěže. Žádný gólman prý ještě nečelil více jak 75 střelám ve dvou vychytaných nulách za sebou, žádnému mužstvu se ještě nepodařilo dvakrát za sebou vyhrát venku výsledkem 1:0.

Floridský trenér Jacques Martin řeší složité dilema: má dát příště přednost své jedničce, Tomáši Vokounovi, nebo dvojce s momentálně skvělými statistikami?

Plekanec načal Phoenix

První gól čtvrtečního utkání NHL Phoenixu s Montrealem padl až ve 27. minutě. Postaral se o něj Tomáš Plekanec. Byla to už jeho 27. branka v letošní sezoně.

Přesně o čtyři minuty později vyrovnal Shane Doan. Ve 44. minutě pak český obránce Zbyněk Michálek dokonce poslal domácí Kojoty do vedení.

Obránce Phoenixu Zbyněk Michálek bojuje o puk s útočníkem Sergejem Kosticynem z Montrealu. | Foto: Reuters

Jenže pak se nechali třikrát během čtyř minut vyloučit a Canadiens využili hned dvě přesilovky a vývoj obrátili. Nakonec zvítězili 4:2.

"Až do momentu, kdy jsme vedli 2:1, si myslím, že jsme hráli možná nejlepší hokej v celé letošní sezoně," řekl po zápase podle agentury AP trenér Phoenixu Wayne Gretzky. Jenže pak jsme byli trochu nedisciplinovaní," dodal.

Vše tedy zůstalo při starém. Podle statistik NHL Phoenix naposledy nad Montrealem vyhrál téměř před deseti lety - 9. prosince 1998. Montreal  výhra vynesla až do čela Východní konference.

Derby pro Rangers

Hokejisté New Yorku Rangers vrátili v repríze derby mužstvu Islanders úterní porážku 2:3 po samostatných nájezdech.

V hale Ostrovanů se jim dařilo podstatně lépe než doma a vyhráli jasně 4:1.

S Čechů se jako jediný zapsal do střelecké listiny asistencí na vítězný gól Seana Averyho obránce Marek Malík.

Torontský bek Tomáš Kaberle napodobil ve čtvrtek výkon svého bratra Františka ze středy. Zatímco starší sourozenec z Caroliny asistoval u třech branek, on si připsal dvě nahrávky, pomohl k vysoké výhře na ledě Bostonu 8:2 a stal se druhou hvězdou utkání.

Jak si všímají statistiky NHL, kapitán Javorových listů Mats Sundin zdolal v tomto střetnutí další mety - odehrál 1300. utkání své zámořské kariéry a vstřelil 30. gól.

Ottawa potvrdila svoji současnou nemohoucnost, když prohrála na ledě nejhoršího celku NHL Los Angeles 2:0. Z posledních devíti venkovních utkání jich prohrála již osm.

Boston - Toronto 2:8 (1:1, 0:4, 1:3)
Branky: 12. Schaefer (Krejčí), 60. Kessel - 32. a 49. Antropov, 15. Blake (Tomáš Kaberle), 22. Ponikarovskij, 25. McCabe, 29. Stajan, 47. Tucker (Tomáš Kaberle), 56. Sundin

NY Islanders - NY Rangers 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 31. Bergenheim - 14. a 60. Avery (na první Malík), 2. Shanahan, 42. Gomez

Philadelphia - Tampa Bay 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 15. Briere, 17. Carter, 29. Ouellet - 1. Jussi Jokinen, 59. Carter

Carolina - Minnesota 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 13. Cullen, 15. Walker, 30. Erik Cole - 19. Demitra, 21. Mikko Koivu

Colorado - Anaheim 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 32. Wolski

Phoenix - Montreal 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 31. Doan, 44. Zbyněk Michálek - 27. Plekanec, 47. Sakku Koivu, 51. Markov, 59. Kosticyn

Florida - Pittsburgh 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky: 5. Booth, 5. Olesz, 18. Weiss, 24. McLean, 60. Allen - 7. Malone (Sýkora), 30. Letang

Vancouver - Nashville 6:2 (4:2, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Burrows, 5. Edler, 7. Pettinger, 19. Bieksa, 22. Raymond, 52. Shannon - 5. Fiddler, 7. De Vries (Hlaváč, Erat)

Los Angeles - Ottawa 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 29. Frolov, 60. O'Sullivan