Finové nebyli překážkou. Sparta začala Super Six výhrou

rou
10. 1. 2008 15:41
Bývalý sparťanský útočník Broš si připsal tři body
Michal Broš dává v úvodním zápase Super Six gól do sítě brankáře pražské Sparty Tomáše Duby. | Foto: Reuters

Petrohrad - Hokejisté pražské Sparty vstoupili do turnaje evropských mistrů Super Six v Petrohradu nad očekávání dobře, když si v prvním zápase poradili s finským Kärpätem Oulu 5:3.

V dresu vedoucího týmu finské ligy se výborně předvedli i dva bývalí útočníci Sparty, Michal Broš a Ondřej Kratěna. Kratěna, který zařídil první dva góly Kärpätu, byl zvolen nejlepším hráčem svého týmu, Michal Broš si připsal dokonce tři body za dva góly a jednu asistenci.

Sparta vyrazila na Super Six. Napraví loňský debakl? - čtěte ZDE

Z vítězství se ale radovali sparťané, kteří se díky brance Petra Tona ujali vedení už v páté minutě zápasu.

Do konce první třetiny zvýšil náskok Sparty šikovnou tečí Tibor Melichárek, a když po pěti minutách druhé části stejný hráč nastartoval samostatný nájezd Jakuba Langhammera, vedli Pražané už 3:0.

Finský mistr se prosadil až v polovině zápasu. Kärpät sice neproměnil přesilovku pěti proti třem, ale v pokračující výhodě zapomněli sparťané ne úplně volného Janne Pesonena, který nadvakrát překonal vynikajícího Dubu.

Spartu inkasovaná branka nerozhodila a hned o tři minuty později už znovu vedla o tři branky. Ton vlétl do útočné třetiny, přihrál pod sebe Hanzlíkovi a ten nezištnou přihrávkou našel volného Martina Štrbu, který našel skulinku u levé tyče Tarkkiho branky.

Na začátku třetí části Oulu znovu snížilo, když se se štěstím prosadil Michal Broš, ale svěřenci Františka Výborného deset minut před koncem opět skórovali.

Svým druhým gólem přiblížil Spartě úvodní vítězství Petr Ton. Druhá trefa Michala Broše půl minuty do konce už pak výhru českého obhájce titulu nemohla ohrozit.

Výsledek:
Kärpät Oulu - Sparta Praha 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky:
31. Pesonen (Broš, Kratěna), 43. Broš (Kratěna), 60. Broš (Mikkola) - 5. Ton (Štrba), 18. Melichárek (Ptáček, Dragoun), 25. Langhammer (Melichárek), 33. Štrba (Hanzlík), 51. Ton (Štrba). Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd), Poljakov - Michajevič, Šichanov (všichni Rus.). Vyloučení: 7:10. Využití: 1:4. Diváci: 2000.
Kärpät Oulu: Tarkki - Laamanen, Lehtonen, Novák, Jaakola, Koprikari, Mikkola, Ylönen - Hyvönen, Broš, Pesonen - Kratěna, Paakkolanvaara, Kuusela - Aaltonen, Sahlstedt, Normio - Aarnio, Karppinen, Mustonen - Alikoski. Trenér: Kari Jalonen.
Sparta Praha: Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Hanzlík, Tabaček, Jerofejevs, Černošek - Ton, Štrba, Netík - Melichárek, Langhammer, Dragoun - Hromas, Vaic, Podlešák - Mrňa, Becker, Protivný. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.