20. 12. 2008 9:44
New Jersey - Ottawa 5:1, Calgary - Chicago 2:3 v prodl.
Patrik Eliáš (vlevo) se raduje ze vstřelení branky.
Patrik Eliáš (vlevo) se raduje ze vstřelení branky. | Foto: Reuters

New York - Český hokejista Patrik Eliáš se v poslední době stává postrachem brankářů. Útočník New Jersey bodoval už v devátém zápase po sobě. Teď jeho formu odnesla Ottawa, které nasázel dva góly a na další dva přihrál. Hlavně díky jeho řádění vyhráli Ďáblové 5:1.

Eliáš se díky nejčerstvějším čtyřem bodům posunul na jedenáctou příčku kanadského bodování celé soutěže, současně je opět nejproduktivnějším Čechem.

Devils šli do vedení už v první minutě, kdy se trefil po Eliášově přihrávce Gionta, o patnáct minut později přidal další asistenci na při brance Oduye. Ottawa dokázala v polovině zápasu jen snížit a na konci druhé třetiny definitivně uťal odpor soupeře sám Eliáš.

Čtěte více: Havlát touží zůstat zdravý: Chci ukázat, co ve mně je

K vysoké výhře pak přispěl ještě Zajac a gólový účet zápasu uzavřel znovu Eliáš.

Podobně jako český útočník si vede v dresu Buffala Ryan Miller. Ten bodoval už poosmé v řadě, tentokrát jedním gólem a dvěma asistencemi přispěl k vysoké výhře 5:0 nad Los Angeles.

Stále se trápí hokejisté New Yorku Islanders, kteří stále bez obránce Radka Martínka prohráli 1:4 s Minnesotou.

New Jersey - Ottawa 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
40. a 55. Eliáš, 1. Gionta (Eliáš), 15. Oduya (Eliáš), 53. Zajac - 29. J. Ruutu.

Buffalo - Los Angeles 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 17. Roy, 23. Mair, 27. MacArthur, 44. Stafford, 55. Ellis.

Minnesota - NY Islanders 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
40. Veilleux, 45. Gillies, 53. M. Koivu, 55. Bouchard - 24. Park.

Calgary - Chicago 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
7. Bourque, 29. Moss - 22. Bolland, 27. Kane, 61. Keith.

Edmonton - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 47. Brodziak, 54. E. Cole - 31. a rozh. nájezd Perry, 20. R. Niedermayer.