Dvořák zajistil výhru Floridy, Lang zase Montrealu

Sport Sport, Red Spo
3. 12. 2008 7:45
Washington - Florida 3:5
Matt D'Agostini z Montrealu slaví se spoluhráči gól do sítě Atlanty
Matt D'Agostini z Montrealu slaví se spoluhráči gól do sítě Atlanty | Foto: Reuters

Washington - Celkem pět českých hokejistů se gólově prosadilo v úterních zápasech NHL. Asi nejdůležitější branky zaznamenali Radek Dvořák z Floridy a Robert Lang z Montrealu, jejich trefy byly totiž vítězné.

Florida přitom nastupovala do zápasu jako outsider, nejen kvůli svému postavení v tabulce a špatným posledním výsledkům, ale i proto, že soupeř z Washingtonu má letos na domácím ledě výbornou bilanci.

Před vlastními fanoušky prohrál pouze jednou, a to v prodloužení. Nyní tým z americké metropole poprvé padl v základní hrací době. "Hráli jsme jako bez života," nechápal trenér Bruce Boudreau.

Lépe do utkání přitom vstoupil Washington, který poslal do vedení v šestnácté minutě Backström. Překonal Craiga Andersona, jenž i nadále dostává důvěru před Tomášem Vokounem.

Jenže ve druhé třetině přišel obrat, hosté začali mít převahu a potvrdili ji třemi přesnými zásahy. Stačilo jim k tomu pouhých devět střel. Nejprve vyrovnal Peltonen, za pár vteřin ho napodobil Bouwmeester a v 33. minutě se trefil McCabe.

"Několik šancí jsme neproměnili. Ale tvrdě jsme na tom pracovali," řekl kouč Floridy Peter DeBoer.

V posledním dějství zvýšil na 4:1 Dvořák a jak se ukázalo, byl to gól vítězný. Washington i díky Tomáši Fleischmannovi střetnutí zdramatizoval, když snížil na rozdíl jediné branky, ovšem v závěru místo vyrovnání inkasoval do prázdné branky.

San Jose znovu vítězné

V NHL už zůstává jediný tým, který drží po šedesáti minutách svou domácí suverenitu - San Jose. A kalifornský klub si nenechal tuto statistiku zkazit ani v úterý, kdy bez větších potíží porazil Toronto 5:2.

Jasno bylo již po první třetině, která skončila drtivým skóre 4:0. Přitom kanadský celek přestřílel svého soupeře, jenže v bráně stál bezchybný Jevgenij Nabokov - ruský gólman zlikvidoval 29 z 31 pokusů hostujícího výběru.

V dresu "Žraloků", kteří naposledy prohráli 11. listopadu, se tentokráte nikdo z Čechů neprosadil, jen Milan Michálek asistoval u poslední branky domácího výběru.

Větší drama s českou účastí se odehrálo na ledě Montrealu, kam přijela Atlanta. Canadiens sice vedli po dvou částech 3:0, nicméně v závěrečném dějství padl dvojnásobný počet gólů.

Během 59 vteřin bylo najednou srovnáno a v 48. minutě se začínalo odznovu. Fanoušci mohli vděčit Kosticynovi, jenž potom vrátil Montrealu vedení, a také Langovi, který zvyšoval v závěru na 5:3, což se nakonec ukázalo být jako klíčové.

Atlanta totiž ještě snížila, ale vyrovnat se jí už nepodařilo. "Je opravdu nešťastné, co se nám stalo ve druhé třetině. Kdybychom hráli stejně dobře jako v prvních dvou třetinách, bylo by to lepší," vyprávěl Tomáš Plekanec, jenž se trefil pošesté v sezoně.

Philadelphia - Tampa Bay 4:3 PP
3. a 45. J. Carter, 41. a 63. M. Richards - 12. Recchi (Prospal), 45. Prospal, 56. Downie. Střely na branku: 32:38. Diváci: 19.227.

16. Backström (Fleischmann), 57. Viktor Kozlov, 58. Fleischmann - 27. Peltonen (Dvořák), 28. Bouwmeester, 33. McCabe (Frolík), 45. Dvořák, 60. Campbell.

Calgary - Dallas 1:3
22. Moss - 7. Petersen, 28. Brunnström, 60. Eriksson.

Phoenix - Los Angeles 4:2
45. a 49. Lisin, 7. Doan, 60. Hanzal (Z. Michálek) - 5. Frolov, 29. Moller.

Montreal - Atlanta 5:4
17. D'Agostini, 35. Plekanec, 40. Markov (Lang), 55. A. Kosticyn, 59. Lang - 47. a 48. Hainsey, 48. Thorburn, 60. Justin Williams.

San Jose - Toronto 5:2
2. Setoguchi, 7. J. Thornton, 16. Boyle, 18. Vlasic, 45. Pavelski (M. Michálek) - 30. Kuljomin, 60. Hagman.