Detroit měl štěstí a Haška. Vede 1:0

zh
11. 4. 2008 7:53
Hašek pustil jen jednu branku
Detroit slaví Zetterbergův vítězný gól. Nashville zuří: Ta branka neměla platit! | Foto: Reuters

Detroit - Čtvrtfinále mezi Detroitem, jasným vítězem  základní části, a Nashvillem, jenž do play off proklouznul až na poslední chvíli, mělo být pro Rudá křídla jasnou záležitostí.

Predátoři však ve čtvrtek papírové předpoklady spálili a kdo ví, jak by utkání dopadlo, kdyby nedostali po sporné situaci ve 47. minutě vítězný gól na 2:1.

Dále čtěte:

Pálila detroitská jistota, Henrik Zetterberg, jenž potom trefou do prázdné brány 19 vteřin před koncem stanovil výsledek 3:1.

Jenže v osudné 47. minutě by branku zřejmě nedal, kdyby se nashvillským obráncem Weberem vyhozený puk neodrazil od čárového rozhodčího zpět k útočící detroitské dvojici.

Pavel Dacjuk pak přihrál Zetterbergovi a ten prostřelil brankáře Dana Ellise.

Švédský útočník se podle oficiálních stránek NHL vyjádřil, že šlo o šťastný gól. Nashvillský trenér Barry Trotz se však domnívá, že neměl platit.

''Díval jsem se na to ještě jednou ze záznamu a podle mě to vypadalo zcela jasně. Sudí obvykle v této situaci pískají, aby nedali nefér výhodu," zlobil se podle serveru nhl.com.

Dominik Hašek v bráně Detroitu měl podstatně méně práce než jeho protějšek Dan Ellis, podle statistik  dokonce dvakrát méně. Zatímco český borec zasahoval dvacetkrát, nashvillský gólman si připsal 39 zákroků.

Hašek nestačil pouze na tečovanou střelu Jordina Tootooa z 38. minuty a podržel trápící se detroitské střelce.

Na první gól Detroitu přihrával v 6. minutě dalšímu ostrostřelci domácích Johanu Franzenovi český útočník Jiří Hudler.

Ani jeden z Čechů na straně hostí se neprosadil - Bonk, Erat, Hlaváč ani Židlický na pověstnou rudou obranu a na brankáře Haška nevyzráli.

Montrealští bratři rozhodli za 2 minuty

Podstatně méně problémů než lídr Západu měl s první výhrou v play off vítěz Východní konference, klub Montrealu.

O porážce Bostonu rozhodli již během prvních dvou minut zápasu dvěma rychlými trefami bratři Kosticynové.

Ze zápasu uběhlo teprve 34 vteřin a bostonský brankář Tim Thomas již lovil puk ze své sítě. | Foto: Reuters

Sergej dával v čase 0:34 na 1:0, Andrej po přihrávce Tomáše Plekance vstřelil  v čase 2:02 vítěznou branku na 2:0.

Boston sice dokázal hned v 8. minutě snížit na 1:2, ale to bylo z jeho strany vše. Montreal navýšil skóre až na konečných 4:1 a výhru si zkušeně pohlídal.

V dresu hostí se objevil útočník David Krejčí, mladý forvard Vladimír Sobotka si na své první zámořské play off v životě bude muset počkat.

Obránce Montrealu Roman Hamrlík byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

San Jose vyrovnalo sérii

Ve vyřazovacích soubojích čtvrtého s pátým se většinou očekávají vyrovnaná utkání a těsné výsledky. Jenže Dallas nedal Anaheimu nejmenší šanci, ačkoliv hrál venku.

Po první třetině vedli hosté 2:0, po druhé 4:0 a ve třetí se již duel jen dohrával.

Série San Jose vs. Calgary už má za sebou druhý zápas.

Domácí tentokrát potvrdili roli favorita, porazili Calgary 2:0 a vyrovnali stav čtvrtfinále na 1:1.

Na druhou branku Žraloků přihrával český útočník Milan Michálek.

Východní konference:
1. čtvrtfinále:

Montreal - Boston 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) , stav série 1:0
Branky: 1. Sergej Kosticyn, 3. Andrej Kosticyn (Plekanec), 26. Smolinski, 48. Kostopoulos - 9. Hnidy

Západní konference:

Detroit - Nashville 3:1 (1:0, 0:1, 2:0), stav série 1:0
Branky: 47. a 60. Zetterberg, 6. Franzen (Hudler) - 38. Tootoo. Dominik Hašek: 20 střel/1 gól, úspěšnost zákroků 95%

Anaheim - Dallas 0:4 (0:2, 0:2, 0:0), stav série 0:1
Branky: 12. Ott, 18. Eriksson, 24. Lehtinen, 38. Morrow