Brankář Giguére se po 16 letech v NHL rozloučil s hokejem

ČTK ČTK
22. 8. 2014 9:23
Kanadský brankář Jean Sébastien Giguére po 16 letech v NHL skončil s hokejem.
Jean Sebastian Giguere.
Jean Sebastian Giguere. | Foto: Reuters

Denver - Kanadský brankář Jean Sébastien Giguére po 16 letech v NHL skončil s hokejem.

Sedmatřicetiletý hokejista prožil vrchol kariéry v roce 2007 při zisku Stanleyova poháru s Anaheimem, o čtyři roky dříve obdržel Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off. Tehdy mu však Stanley Cup unikl.

Poslední tři sezony strávil Giguére jako náhradník v Coloradu, předtím chytal v NHL za Toronto, Anaheim, Calgary a Hartford, který ho v roce 1995 draftoval. V základní části zámořské ligy odchytal Giguére 597 zápasů, v play off dalších 52.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Drahoš kvůli koronaviru odložil svou cestu na Tchaj-wan na jaro

Cesta senátora a někdejšího kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše na Tchaj-wan se vzhledem k horší epidemiologické situaci uskuteční až na jaře. Ve středeční tiskové zprávě to uvedl bývalý senátor Martin Mejstřík. Původně měl Drahoš zemi navštívit 21. až 29. října. Na Tchaj-wan s ním měli odletět vědci, epidemiologové a experti na kybernetickou bezpečnost.

"Odložit cestu mé delegace na Tchaj-wan je za současných podmínek jediné logické rozhodnutí," uvedl Drahoš. "Na straně Tchaj-wanu vidím velký zájem na prohloubení stávající spolupráce a pevně věřím, že i když se moje cesta uskuteční o několik měsíců později, přispěje k dalšímu posílení vztahů s našimi tchajwanskými přáteli," dodal. V zemi ze měl Drahoš mimo jiné zúčastnit otevření česko-tchajwanských technologických dnů v Tchaj-peji.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

"Král je nahý." V Bělorusku lidé protestují proti inauguraci Lukašenka, zasahuje policie

Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali proti středeční neohlášené inauguraci Alexandra Lukašenka běloruským prezidentem po zpochybňovaném vítězství v srpnových volbách. Ruská agentura Interfax odhadla počet demonstrantů v Minsku na 1500 až 2000, nezávislý server Onliner.by na několik tisíc. "Naši reportéři se stali svědky několika brutálních zatčení," napsal server.

Na nečekanou inauguraci zareagovali lidé podle serveru Tut.by spontánními protesty i v Mogilevu, Bobrujsku, Lidě a dalších městech.

"Když máš 80 procent, proč se tolik bojíš?", "Nikdy pro nás nebudeš prezidentem", "Nastal čas vypadnout!" a "Odejdi!" stálo na plakátech demonstrantů před minským nákupním centrem Gallery, kam dorazily policejní mikrobusy a vozy na přepravu vězňů. Podle nevládní organizace Vjasna bylo i u prezidentského paláce zadrženo několik demonstrantů s transparenty "Král je nahý" a "Vítězství bude patřit lidu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy