2:10. Ošklivý debakl Rangers a další gól Sýkory

7. 2. 2009 8:45
New York Rangers dostal deset branek
Petr Sýkora
Petr Sýkora | Foto: Reuters

New York - Hokejista Petr Sýkora potvrdil v pátečním utkání zámořské NHL střeleckou formu a svým jednadvacátým gólem v sezoně se podílel na vítězství Pittsburghu 4:1 nad Columbusem.

Český útočník zvýšil v 29. minutě na 2:0 svou čtvrtou trefou z posledních šesti utkání.

Pittsburgh si poprvé po měsíci a půl připsal druhé vítězství za sebou."Myslím, že jsme předtím nebojovali jako tým, to byl náš hlavní problém. V každém zápase se dařilo pouze jedné formaci," řekl Kris Letang, který přispěl k pátečnímu triumfu dvěma góly.

Čtěte dále: Krejčí přispěl k výhře nad Philadelphií. Uspěl i Sýkora

Jednadvacetiletý obránce dvakrát skóroval i před týdnem při výhře 6:2 nad New Yorkem Rangers, přitom platí za svátečního střelce: do té doby měl na svém kontě jen devět vstřelených gólů. "Kris je chytrý bek, který když se spolehne na svůj instinkt, dokáže podpořit útok v pravý čas," pochválil Letanga kapitán Sidney Crosby.

Pozici nejproduktivnějšího českého hráče v NHL si upevnil Patrik Eliáš, jenž dvěma přihrávkami přispěl k vítězství New Jersey 5:1 na ledě Atlanty.

Eliáš v 52 zápasech nasbíral 59 bodů za 22 gólů a 37 asistencí a má tříbodový náskok před Davidem Krejčím z Bostonu.

Debakl utrpěli New York Rangers, kteří prohráli v Dallasu 2:10. Vysoké vítězství domácích se zrodilo především v třetí třetině, kterou vyhráli 6:0. Pro Stars je to největší kanonáda od přestěhování klubu v roce 1993 z Minnesoty, historický rekord celé organizace se váže k 11. listopadu 1981, kdy Minnesota North Stars rozstřílela Winnipeg 15:2.

Hráči Dallasu si triumfálním vítězstvím spravili chuť, poté co ve čtvrtek po prohře s Coloradem přišli o pětizápasovou neporazitelnost.

Naposledy v roce 1993

"V minulém zápase jsme se moc nepředvedli. Je dobré, že se dokážeme z nepovedeného utkání rychle oklepat. Každému z nás to posílí sebevědomí," poznamenal Mike Ribeiro, který se spolu s Jamesem Nealem pod kanonádu podepsal dvěma góly.

Dvouciferný údaj v kolonce obdržených branek se u Rangers objevil poprvé od dubna 1993, kdy prohráli 4:10 s Pittsburghem.

Kouč Tom Renney se po zápase snažil nedělat z vysoké porážky velkou vědu. "Je to drtivá prohra, to je bez debat. Ale víte co, 2:3 nebo 2:10, pořád je to jenom jedna porážka," uvedl Renney.

Dva čeští obránci se střelecky prosadili v duelu Buffala proti Montrealu, který nakonec vyhráli Sabres 3:2. Jaroslav Špaček v dresu vítězů v 21. minutě otevřel skóre zápasu, naopak Roman Hamrlík na druhé straně brankový účet v 57. minutě uzavřel.

Buffalo si připsalo sedmé vítězství z uplynulých deseti zápasů a v tabulce Východní konference se bodově dotáhlo na šestou Philadelphii. Za poslední úspěchy vděčí především brankáři Ryanu Millerovi, který v předchozích dvou zápasech vychytal čisté konto. Jeho neprůstřelnost ukončil po téměř 160 minutách Saku Koivu, který v 31. minutě vyrovnal na 1:1.

"Ryan je naší oporou, v každém zápase nás dokáže podržet. Nebýt jeho, prohrávali jsme dneska po první třetině 0:2 nebo 0:3," pochválil spoluhráče Špaček.

Buffalo - Montreal 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
21. Špaček, 33. Paetsch, 45. Connolly - 31. S. Koivu, 57. Hamrlík. Střely na branku: 22:37. Diváci: 18.161.

Pittsburgh - Columbus 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
26. a 36. Letang, 29. Sýkora, 60. Crosby - 50. Tjutin. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17.050.

Dallas - NY Rangers 10:2 (3:1, 1:1, 6:0)
15. a 39. Ribeiro, 56. a 58. Neal, 5. Sutherby, 19. B. Richards, 45. Lehtinen, 51. Brunnström, 52. Ott, 52. Sydor - 4. a 24. Žerděv (na druhou Rozsíval). Střely na branku: 39:22. Diváci: 18.532.

Minnesota - Nashville 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
33. Arnott, 42. Legwand. Střely na branku: 22:26. Diváci: 18.568.

Atlanta - New Jersey 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)
23. Armstrong - 5. Zajac, 11. Madden (Eliáš), 12. Clarkson, 24. Parise (Eliáš), 29. Gionta. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17.067.