Grövdalová vyhrála na ME půlmaraton, překážkářka Jíchová zazářila v rozběhu

Aktualizováno 9. 6. 2024 14:03

Půlmaraton na mistrovství Evropy vyhrála Norka Karoline Bjerkeli Grövdalová, která byla v pátek v Římě druhá v závodě na 5000 metrů. Tereza Hrochová obsadila 23. příčku v osobním rekordu 1:11:38. Česká rekordmanka Moira Stewartová doběhla pětačtyřicátá za 1:13:41. Závod mužů přinesl další italský double. Vyhrál Yemaneberhan Crippa v čase 1:01:03 o sekundu před Pietrem Rivou.

Italové ovládli také soutěž družstev a na začátku třetího soutěžního dne mají už 13 medailí včetně sedmi zlatých. Překonali tím svých rekordních pět zlatých medailí, které získali na ME 1990.

Tomáš Němejc a Eduard Kubelík poběží semifinále na 200 metrů. Němejc byl v rozbězích druhý, Kubelík jedenáctý. V semifinále je i nasazený Ondřej Macík.

Výškař Jan Štefela si zajistil účast ve finále, ve kterém byl minule sedmý. Stačilo mu 221 cm, kde kvalifikace skončila. Marek Bahník s 217 cm nepostoupil. V rozběhu na 400 metrů překážek zazářila Nikoleta Jíchová, která si vyrovnala osobní rekord 54,88 sekundy a postoupila jako nejrychlejší.

Vít Müller jako jediný z Čechů postoupil z rozběhu na 400 m př. Sezonní maximum si vylepšil na 49,38, měl třetí čas. Tuček a Smolka vypadli.