Baník konečně vyhrál venku a nahání čelo tabulky. K vrcholu stoupá i Karviná

Aktualizováno před 1 hodinou
Fotbalisté Hradce Králové porazili doma v 9. kole první ligy Slovácko jednoznačně 3:0 a naplno bodovali po dvou porážkách.
Ewerton z Baníku Ostrava.
Ewerton z Baníku Ostrava. | Foto: Dalibor Sosna

"Votroky" poslal do vedení v první půli Filip Čihák, po změně stran přidal druhý gól domácích nováček v hradeckém dresu Adam Griger a výhru zpečetil těsně před koncem další střídající hráč Lukáš Čmelík.

Východočeši v neúplné tabulce poskočili s 12 body na páté místo hned za silnou čtyřku Sparta, Slavia, Plzeň, Ostrava. Tým z Uherského Hradiště prohrál v sezoně nejvyšší soutěže podruhé a nebodoval po pěti kolech. V průběžné tabulce klesl na osmou příčku.

Fotbalisté Ostravy zvítězili 3:2 v Teplicích, venku v nejvyšší soutěži triumfovali po osmi zápasech a poprvé od dubna a posunuli se na čtvrté místo neúplné tabulky.

Domácí vedli po gólu Abdallaha Gninga z 34. minuty, o tři minuty později ale srovnal David Buchta a po změně stran dokonali obrat Karel Pojezný s Ewertonem. Ve čtvrté minutě nastavení už jen snížil střídající Jehor Cykalo. Severočeši jsou po sedmé porážce v ligové sezoně nadále předposlední.

Slezané zdolali dnešního soupeře v lize popáté za sebou a bodovali ve čtvrtém kole v řadě. Teplice prodloužily sérii porážek na čtyři ligové duely. "Skláři" v nejvyšší soutěži prohráli devět z posledních deseti utkání.

Karviná porazila doma Jablonec 1:0 a na pátý pokus poprvé v sezoně nejvyšší soutěže zvítězila na vlastním hřišti. Zápas již v prvním poločase rozhodl Filip Vecheta.

Karviná se v neúplné tabulce posunula na osmou příčku se stejným bodovým ziskem jako šestý Jablonec.

Slezané zlomili hned dvě nepříjemné série. Uspěli doma, a tak jediným týmem, který na vlastním trávníku ještě nezvítězil, jsou poslední České Budějovice. Navíc konečně zdolali neoblíbeného soupeře, Jablonec v lize před dnešním duelem neporazili desetkrát v řadě. Severočeši prohráli druhé z posledních šesti kol.

9. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)

Branky: 34. Čihák, 67. Griger, 89. Čmelík. Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Mokrusch - Szikszay (video). ŽK: Vlkanova, Čmelík - Hofmann, Doski, Kim Sung-pin, Ndefe. Diváci: 5665.

Hradec: Zadražil - Čihák, Petrášek, Spáčil - Klíma, Kodeš, Samek (79. Čmelík), Horák - Pilař (62. Juliš), Vlkanova (79. Dancák) - Mihálik (23. Griger). Trenér: Horejš.

Slovácko: Heča - Vaško, Hofmann (75. Petržela), Kukučka - Ndefe, Trávník, Kohút (84. Azevedo), Doski (46. Kozák) - Havlík (46. Kim Sung-pin), Sinjavskij - Krmenčík (75. Cicilia). Trenér: West.

FK Teplice - Baník Ostrava 2:3 (1:1)

Branky: 34. Gning, 90.+4 Cykalo - 37. Buchta, 52. Pojezný, 65. Ewerton. Rozhodčí: Berka - Kříž, Vlček - Zelinka (video). ŽK: Cykalo, Němeček, Mareček - Klíma. Diváci: 3741.

Teplice: Němeček - Mareček (75. Sedláček), Kričfaluši, Danihel (23. Cykalo) - Bílek, Jukl, Trubač (59. Havelka), Urbanec - Emmer (59. Horský) - Jásir (75. Čerepkai), Gning. Trenér: Frťala.

Ostrava: Markovič - Juroška, Chaluš, Pojezný, Kpozo - Buchta (82. Holzer), Rigo, Boula, Šín (88. Frydrych), Ewerton - Tanko (74. Klíma). Trenér: Hapal.

MFK Karviná - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 21. Vecheta. Rozhodčí: Rouček - Nádvorník, Zoufalý - Kocourek (video). ŽK: Moses, Samko, Krčík, Bielan (asistent trenéra), Svozil, Lapeš - Martinec, Tekijaški, Čanturišvili. Diváci: 1735.

Karviná: Lapeš - Raspopovič, Bergqvist (32. Svozil), Krčík, Fleišman - Moses (73. Čavoš), Planka (89. Boháč) - Memič, Botos (73. Regáli), Samko - Vecheta (89. Singhateh). Trenér: Hyský.

Jablonec: Hanuš - Martinec, Tekijaški, Cedidla (80. Hurtado) - Souček (46. Hollý), Beran, Nebyla (65. Nardini), Čanturišvili - Kanakimana (65. Alégué), Suchan - Puškáč (80. Chramosta). Trenér: Kozel.