2. 11. 2013 19:01
Liberec ve 13. kole Gambrinus ligy pouze remizoval se Znojmem 0:0
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Znojma pokračují ve zlepšených výkonech a bodovali už počtvrté v řadě. Tentokrát ve 13. kole potrápili Liberec, na jehož hřišti remizovali 0:0 a odpoutali se od posledního místa v tabulce.

Slovan prodloužil svou sérii v Gambrinus lize bez vítězství na tři zápasy, v posledních šesti duelech vyhrál pouze jednou.

Pozici nejhůře střílejícího mužstva potvrdila Slavia, která remizovala 0:0 v záchranářském střetnutí s Příbramí.

Šňůru tří zápasů bez výhru utla díky výhře 1:0 na Slovácku pražská Dukla. Stejným výsledkem Brno porazilo Jihlavu.

Sobotní program vyvrcholil večerním zápasem Sparty s Teplicemi, v němž letenský klub vyhrál 2:0 a upevnil si tak vedení v tabulce - více o zápase čtěte ZDE.

Nováček v bráně zachránil Slovanu aspoň bod

Liberecký kouč Šilhavý se ve čtvrtečním utkání Evropské ligy v Seville bude muset obejít bez distancovaného brankáře Kováře, a tak mezi tři tyče poslal slovenského nováčka Hrošše. Ten si proti doposud poslednímu týmu tabulky určitě představoval klidnější zápas.

První půle však patřila aktivnějším domácím. Prolomit své čekání na gól zkoušel Rabušic, ale jeho ránu gólman Hrubý vyrazil a patička o chvíli později zamířila mimo bránu. Stejně Hrubý uspěl i proti Pavelkovi.

Činili se ale také hosté. Přízemní střelou těsně minul branku Crnkič a stejný hráč nebezpečně dorážel brzy po změně stran.

V Příbrami bylo maximem břevno

Ještě větší prostor se Znojmu naskýtal v závěru utkání, kdy Severočeši v zoufalé snaze o rozhodnutí často zapomínali na zadní vrátka. Proti velkým šancím Oklešťka, Buchty a Mudry však Slovan zachránil Hroššo.

Zápas jedenáctibodových týmů v Příbrami nabídl relativně dost šancí, ale jejich zakončení bylo mizerné. Todokumentovala i úvodní tutovka Nitrianského, jenž nevyužil sólového postupu na Hrušku, který jeho střelu reflexivně vyrazil.

Hosté byli mnohem aktivnější, ale Juhar z úhlu na své zásahy z předchozích dvou kol nenavázal. Na druhé straně střílel Pilík vedle a Hájovský po rohu hlavičkoval do břevna. V závěru neuspěl ani Zápotočný, a tak si obě mužstva body rozdělila.

Brno doma opět úspěšné

Brno v předchozích dvou domácích zápasech vždy vyhrálo a chuť úspěšnou bilanci prodloužit prokazovalo od začátku duelu. První nadějnou akci připravil Kroupa pro rozběhnutého Paška, ale ten se ještě zastřeloval.

Zakřiknutě působící Jihlava mohla jít do vedení ve 30. minutě, když se po chybné rozehrávce Skaláka řítil na bránu Masopust. Hladký se však překonat nenechal.

Zkraje druhé půle zahrozil z hranice vápna Zavadil, pár decimetrů jeho střele ale scházelo, a tak klíčový okamžik přišel až 72. minutě. Pašek si naběhl na centr Skaláka a přesnou hlavičkou vstřelil rozhodující gól.

Dukla udeřila v závěru

Slovácko i Dukla vsadily na ofenzivní přístup, ovšem překážkou jim byly časté nepřesnosti. Pražané hrozili především nebezpečnými brejky, jeden takový nevyužil po sólovém úniku Nestor. Po další chybě domácích pak selhal Petr.

Chvíli před přestávkou měl na hlavě gól domácí Biolek, jenže jeho pokus pouze roztřásl tyč. Z protiútoku zase přestřelil odkrytou branku Marek.

Po změně stran se aktivita výrazně přesunula na kopačky Dukly, která se v 74. minutě dočkala i vítězné trefy. Po pravé straně unikl Kalouda a jeho centr uklidil za brankáře Melichárka Mareš.

Slovácko vrhlo všechny síly do útoku a nebylo daleko od vyrovnání. Proti dělovce Rady a Doškově dorážce však skvěle zasáhl hostující gólman.

13. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - 1. SC Znojmo 0:0
Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Moláček. ŽK: Lacko (Znojmo). Diváci: 3379.

Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey (72. Frýdek) - Šural, Pavelka, Rybalka (87. Pimpara), Delarge (55. Kolár) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Znojmo: Hrubý - Mudra, Jonov, Hudec, Cihlář - Helísek (76. Buchta), Lacko (90. Simerský), Hnaníček, Hrošovský (89. Reljič), Crnkič - Okleštěk. Trenér: Kalvoda.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 72. Pašek. Rozhodčí: Ardeleánu - Kovařík, Kotík. ŽK: Skalák, Zavadil, Doležal - Karlík. Diváci: 3307.

Brno: Hladký - Janotka, Košťál, Pernica - Pašek, Fischer, Zavadil, Hyčka - Lutonský (75. Glaser), Kroupa (81. Markovič), Skalák (88. Avdič). Trenér: Kotal.
Jihlava: Blažek - Tlustý, Krejčí, Šourek, T. Marek - Karlík, Jánoš (76. Přeučil), Jungr (80. Teplý), Koloušek, Masopust - Harba. Trenér: Komňacký.

1. FK Příbram - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Mokrusch. ŽK: Hájovský, T. Pilík, Řezníček - Gecov. Diváci: 4288.

Příbram: Hruška - Krbeček, Zápotočný, Hájovský, Pleško - Mareš (76. Danoski), Mišůn, Tarczal, T. Pilík - Švancara (58. Mašán), Řezníček (90. Stratil). Trenér: Čuhel.
Slavia: Rakovan - Dostál, Škoda, Dobrotka (81. Koreš), Neves - Gecov, Mičola (67. Škutka), Lička, Zmrhal (60. Petrák), Nitrianský - Juhar. Trenér: Koubek.

1. FC Slovácko - Dukla Praha 0:1 (0:0)
Branka: 74. Mareš. Rozhodčí: K. Hrubeš - Jiřík, Zeman. ŽK: Došek, Valenta, Košút, Kuncl, Rada - Mareš, Néstor. Diváci: 4034.

Slovácko: Melichárek - Kuncl (88. R. Mezlík), T. Rada (86. Trousil), Košút, Šimko - Daníček - Biolek, Valenta, Petr (78. Ondřejka), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.
Dukla: F. Rada - Romera, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek (64. Vrzal) - Malý, Gedeon, Marek Hanousek - Néstor (32. Kalouda), Marek, Mareš (81. Božič). Trenér: Kozel.

Sparta Praha - FK Teplice 2:0 (1:0)
Branky: 45. Brabec, 82. Costa. Rozhodčí: M. Paták - Nádvorník, Peřina. ŽK: Bednář - Hošek, Salami, Ljevakovič. Diváci: 16.521.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Přikryl (64. Matějovský), Hušbauer, Dočkal (85. Konaté), Krejčí - Lafata (80. Bednář). Trenér: Lavička.
Teplice: Slavík - Matula, Hošek, Klein, Krob - Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek (61. Táborský), Nivaldo - Salami, Mahmutovič (32. Jindráček). Trenér: Ščasný

1. Sparta 13 11 2 0 33:7 35
2. Plzeň 13 8 4 1 30:10 28
3. Teplice 13 8 2 3 33:15 26
4. Liberec 13 7 3 3 14:15 24
5. Mladá Boleslav 12 6 4 2 25:12 22
6. Dukla 13 5 5 3 15:11 20