Výkon podzimu! Sparta smetla Duklu a vede už o šest bodů

Fotbalisté Sparty slaví jeden ze tří gólů v síti neoblíbené Dukly.
Hned třikrát se radovali v podobném klubku fotbalisté Sparty ze vstřelené branky proti Dukle.
Hvězdou především prvního poločasu byl domácí záložník Bořek Dočkal...
...Který Tomáše Radu v brance Dukly zaměstnával od samotného začátku.
...
20. 10. 2013 20:48
Fotbalisté Sparty potvrdili podzimní ligovou pohodu a na Letné smetli i neoblíbeného soupeře z Dukly.

Praha - Fotbalisté pražské Sparty potvrdili i v jedenáctém kole Gambrinus ligy svojí domácí dominanci, když na Letné smetli po nejlepším podzimním výkonu Duklu 3:0.

Za domácí se trefili na rozmáčeném trávníku postupně Dočkal, Hušbauer a Krejčí. Letenští měli i několik další vyložených šancí, které ale neproměnili. Sparta tak uskočila v tabulce druhé Plzni již na šest bodů.

Západočechy mohou v pondělní dohrávce v Brně o bod přeskočit Teplice, které v příštím kole budou hostit právě Vrbovy svěřence a následně pocestují na Letnou.

Kozel byl z výkonu svých hráčů hodně rozladěný

"Myslím, že dneska nebylo, co řešit, Sparta nás jasně přehrála a ten rozdíl ve výsledku mohl být ještě větší. V dalším zápase v příštím kole se ukáže, zda-li jsme na tom tak špatně, nebo to bylo tak skvělým výkonem soupeře, který byl dneska o třídu lepší," zhodnotil pro televizi Fanda zápas kouč poražených Luboš Kozel, který vypadal na své zvyklosti hodně naštvaně.

"Výkon mého týmu mne dneska moc potěšil, nejen směrem dopředu, ale také tím, jak se kluci zodpovědně vraceli směrem dozadu, dneska to byl z naší strany kompaktní výkon. A výsledek Plzně? Ano, i to byla motivace navíc," doplnil jej sparťanský lodivod Vítězslav Lavička.

A slova chvály byla na místě. Sparta přestřílela soupeře celkově 17:2, hosté přitom ani jednou netrefili prostor Vackovy svatyně. To domácí hráli s ohromnou chutí, jenže v první půlhodině se především Krejčí s Váchou jen zastřelovali.

Skóre otevřel Dočkal

Ve 31. minutě ale otevřel skóre zápasu Dočkal, který se prokličkoval až do vápna a pěti metrů nedal levačkou Radovi šanci - 1:0. Obraz hry se nezměnil ani po poločasové pauze a domácí tentokrát místo obvyklého trápení svého soupeře neustálou nátlakovou hrou dorazili.

Nejprve hladový Dočkal trefil jen tyč, jenže chvíli poté se po rohovém kopu trefil z hranice vápna nejlepší letenský střelec Hušbauer. Sedm minut poté zakončil další smrtící kontr nekompromisní bombou Krejčí.

Domácí ani poté nepolevili, jenže své další šance již neproměnili a tak si Dukla odváží na Julisku ještě milosrdnou porážku o tři branky. Spartu nyní čekají další dvě těžké zkoušky - v příštím kole jede do Liberce, následně pak doma hostí Teplice.

11. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Dukla Praha 3:0 (1:0)

Branky: 31. Dočkal, 50. Hušbauer, 57. Krejčí. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Hrabovský. ŽK: Kadeřábek, Lafata, Dočkal - Vrzal, Mareš. Diváci: 7792.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal (83. Přikryl), Hušbauer, Matějovský (79. Mareček), Krejčí - Lafata (66. Bednář). Trenér: Lavička.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Néstor (54. Pázler), Malý, Hanousek, Gedeon, Mareš (66. Kalouda) - Pospěch (82. Marek). Trenér: Kozel.

1. Sparta 11 10 1 0 30:6 31
2. Plzeň 11 7 4 0 24:8 25
3. Teplice 10 7 2 1 30:10 23
4. Liberec 11 7 1 3 13:14 22
5. Mladá Boleslav 11 5 4 2 20:10 19
6. Jablonec 11 4 4 3 18:16 16