VIDEO Balotelli poprvé v kariéře neproměnil penaltu

Aktualizováno 23. 9. 2013 7:00
Fotbalisté Interu Milán rozstříleli i díky pěti gólům argentinských hráčů v italské lize Sassuolo 7:0.
Mario Balotelli neproměnil penaltu proti Neapoli | Video: youtube.com

Řím - Fotbalisté AS Řím zdolali v městském derby Lazio 2:0 a i po čtvrtém kole zůstávají v italské lize bez ztráty bodu. V tabulce jsou o skóre před rovněž stoprocentní Neapolí, která si poradila 2:1 v dalším šlágru s AC Milán.

Inter Milán i díky pěti gólům argentinských hráčů rozstřílel Sassuolo 7:0 a je třetí. Čtvrtý je Juventus díky výhře 2:1 nad Hellasem Verona.

AS se podařilo soupeři oplatit porážku 0:1 z květnového finále domácího poháru. První gól dal po nakrátko rozehraném rohu obránce Federico Balzaretti v 63. minutě a v nastavení stvrdil výhru z penalty Adem Ljajič.

Snahu Lazia o vyrovnání v závěru otupilo vyloučení Andrého Diase, který taktickým faulem zastavil kapitána soupeře Francesca Tottiho.

Balotelli poprvé v kariéře nedal penaltu

Neapol vedla už od šesté minuty, kdy poslal pas Raúla Albiola do branky hlavou stoper Miguel Britos.

Po přestávce překvapil brankáře Christiana Abbiatiho střelou z dálky Gonzalo Higuaín.

Snížit mohl v 61. minutě Mario Balotelli, jenže poprvé v kariéře neproměnil penaltu. Při předchozích 26 příležitostech v zápasech mezi profesionály nezaváhal.

Chuť si italský reprezentant spravil gólem ze hry v nastavení, jenže na vyrovnání již se spoluhráči na San Siru nedosáhl.

I Inter potvrzuje svůj dobrý úvod

Inter proti vítězi posledního ročníku Serie B poslal do vedení v osmé minutě Rodrigo Palacio, do poločasu zvýšili Safir Taider a vlastním gólem Raffaele Pucino.

Po přestávce dál úřadovali Argentinci v dresu vítězů: na Palacia navázali dalšími góly krajané Ricky Álvarez, Esteban Cambiasso a dvakrát Diego Milito, který hrál prvně od únorového zranění kolena.

Milánský tým po neuspokojivém devátém místě z posledního ročníku vstoupil do toho nového výborně a zatím ztratil body jen za remízu 1:1 s Juventusem.

V duelu s obhájcem titulu také inkasoval jediný gól, dnes se postaral o nejvyšší výhru sezony.

Llorente zařídil Juventusu výhru

Juventus má bilanci zápasů stejnou, kvůli skóre je ale čtvrtý. Jeho výhru 2:1 nad Hellasem Verona zařídily letní posily.

Na vedoucí branku Fabrizia Cacciatoreho odpověděl Carlos Tévez, v nastavení první půle pak překlopil skóre na stranu obhájce titulu Fernando Llorente.

Španělský útočník po příchodu z Bilbaa poprvé dostal příležitost od první minuty a zaznamenal první gól v Serii A.

Deset bodů má vedle Interu a Juventusu také třetí Fiorentina, která zdolala 2:0 Bergamo. Rozhodl čtyři minuty před poločasem Matías Fernández, v 69. minutě zvýšil Giuseppe Rossi.

Výsledky 4. kola:

Sassuolo - Inter Milán 0:7 (64. a 83. Milito, 8. Palacio, 23. Taider, 33. vlastní Pucino, 53. Álvarez, 75. Cambiasso), AS Řím - Lazio Řím 2:0 (63. Balzaretti, 90.+4 Ljajič), Bergamo - Fiorentina 0:2 (41. Fernández, 69. Rossi), Boloňa - FC Turín 1:2 (29. Natali - 2. D'Ambrosio, 45. Cerci z pen.), Catania - Parma 0:0, Juventus Turín - Hellas Verona 2:1(40. Tévez, 45.+3 Llorente - 37. Cacciatore), AC Milán - Neapol 1:2 (90.+1 Balotelli - 6. Britos, 54. Higuaín).

1. AS Řím 4 4 0 0 10:1 12
2. Neapol 4 4 0 0 11:3 12
3. Inter Milán 4 3 1 0 13:1 10
4. Fiorentina 4 3 1 0 10:4 10
5. Juventus Turín 4 3 1 0 8:3 10
6. Livorno 4 2 1 1 6:3 7
7. FC Turín 4 2 1 1 6:5 7
8. Lazio Řím 4 2 0 2 6:7 6