22. 4. 2012 21:15
Hradec Králové - Plzeň 0:1, Teplice - Jablonec 3:2
Kweuke na kolenou.
Kweuke na kolenou. | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Sparty si výrazně zkomplikovali cestu za ligovým titulem. Ve 26. kole Gambrinus ligy prohráli na hřišti Mladé Boleslavi 0:2 a na vedoucí Slovan Liberec už ztrácejí čtyři kola před koncem soutěže čtyři body.

Navíc se ke Spartě na rozdíl jediného bodu zezadu přiblížil obhájce titulu, plzeňská Viktoria.

Letenští si sice v utkání vypracovali celou řadu gólových příležitostí, žádnou z nich však nedokázali proměnit. Klíčový moment přišel v 57. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen sparťanský obránce Pamič.

Budějovice vyhrály počtvrté za sebou a jsou už deváté
Žižkov zlomil U Nisy až Breznaník, jízda Dukly trvá

Boleslav přesilovku využila za deset minut, kdy se prosadil kanonýr Chramosta. V poslední minutě zpečetil výsledek střídající Brunclík.

Sparta nastoupila pod psychickým tlakem, zapříčiněným páteční výhrou Liberce. A ze začátku byli hosté poměrně nervózní a v ofenzivě neškodní. V 18. minutě málem udeřili domácí, Chramosta však trefil pouze tyč.

Na Spartě byla vidět velká snaha, ale do koncovky se v první půli moc nedostávala. Po faule Pamiče na Štohanzla a druhé žluté to už se šancemi hostů na výhru vypadalo bledě.

V 67. minutě přišel perfektní centr Šírla a Chramostova hlavička rozjásala mladoboleslavský stadion. Sparta mohla v oslabení vyrovnat, Hušbauer ale mířil do tyče.

Boleslav na konci útočila do hodně otevřené obrany a v 90. minutě se dočkala. Po Chramostově šanci dorážel přesně Brunclík. Fanoušci Sparty poté spustili nepokoje a uklidňovat je museli až policejní těžkooděnci.

Plzeň vyhrála i bez vyloučeného Ďuriše

Fotbalisté Plzně se stále drží v boji o titul. Západočeši zvítězili na hřišti Hradce Králové, přestože se poslední půlhodinu museli obejít bez vyloučeného Ďuriše.

O vítěznou branku Plzně se postaral David Limberský
O vítěznou branku Plzně se postaral David Limberský | Foto: Jakub Šafránek

Ze třetího místa tak snížili svou ztrátu na vedoucí Liberec na pět bodů, jediný bod je pak dělí od druhé Sparty. Pražané však mají večerní zápas ještě před sebou.

V severočeském derby přestřílely Teplice Jablonec 3:2, Slovácko vyhrálo na Slavii 1:0.

Plzeň se v Hradci musela obejít bez křídelního záložníka Pilaře, který je kmenovým hráčem Hradce, nahradil jej Ďuriš. Další nepříjemností pro úřadujícího mistra bylo hodně defenzivní rozestavení domácího týmu, který chtěl eliminovat šikovné hráče Viktorie a sázet na rychlé brejky.

Když už se Plzeň prosadila do výraznější šance, tak je jako v případě Petržely či Koláře zpacifikoval gólman Lindr. Také Pavlík na druhé straně musel několikrát prokázat své schopnosti. Na většinu pokusů ze střední vzdálenosti stačil sám, Šislerův projektil však za něj zlikvidovalo břevno.

Jediný gól zápasu se urodil ve 40. minutě. Rohový kop se dostal k Limberskému, který propálil vše před sebou a zajistil svému celku tři body.

Pavel Horváth oslavil své 37. narozeniny vítězně
Pavel Horváth oslavil své 37. narozeniny vítězně | Foto: Eduard Erben

Výhru Plzeňští neztratili ani v záverečné pasáži, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Ďuriš. Hradecký kouč Kotal přeskupil řady do ofenzivnějšího rozestavění, jeho svěřenci několikrát nebezpečně zahrozili, ovšem na remízu nedosáhli.

Severočeská kanonáda, v Praze střelecké trápení

Souboj týmů z horní části tabulky mezi Teplicemi a Jabloncem přinesl rušný a zajímavý fotbal, okořeněný o spoustu branek. jen škoda, že jej sledovaly jen necelé tři tísice diváků.

Hrstku fanoušků domácí diváci dvakrát rozveselili vedoucím gólem, na které však Baumit pokaždé dokázal odpovědět. Definitivní podobu dal výsledku až osm minut před koncem Jindráček, který zblízka vstřelil vítěznou trefu na 3:2.

Týmy Slavie i Slovácka ve vzájemném souboji potvrdily, že je letos trápí především koncovka. Nepříliš záživné utkání rozhodl ve prospěch Moravanů Kordula, který ve 38. minutě zakončoval krásnou akci hostů. Slávisté si větší tlak vytvořila až v závěru, vyrovnávací branku z něj však nevytěžila.

26. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 2:0 (0:0)
Branky: 68. Chramosta, 90. Brunclík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Rolko, Kúdela, Kysela, Štohanzl, Chramosta - Pamič. ČK: 58. Pamič. Diváci: 4596.

Boleslav: Šeda - Kysela, Janíček, Rolko, Šírl - Štohanzl, Kúdela, Ščuk (60. Brunclík) - Fillo (65. Kulič), Chramosta (90. Bulut), Mareš. Trenér: Koubek.

Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Sionko (89. Slepička), Holek (61. Frýdek), Matějovský, Hušbauer, Krejčí - Kweuke. Trenér: Hašek.

FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka:
40. Limberský. Rozhodčí: Franěk - Kovařík, Zeman. ŽK: Šisler - Ďuriš. ČK: 61. Ďuriš (Plzeň). Diváci: 5495. Poločas: 0:1.

Hradec: Koubek - Holeš, Pávek (59. Janoušek), Hochmeister, Plašil, Poděbradský - Šisler - Dvořák, Černý (63. Mrázek), Zelený - Štěpán (85. Voltr). Trenér: Kotal.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Horváth, Darida (87. Procházka) - Petržela (82. Berger), Kolář, Ďuriš - Bakoš (89. Wágner). Trenér: Vrba.

FK Teplice - Baumit Jablonec 3:2 (2:1)
24. Siva, 42. Vachoušek, 82. Jindráček - 25. Jablonský, 66. Jarolím. Rozhodčí: Adam - Santarius, Tacina. ŽK: Matula - Novák, Zábojník. Diváci: 2589.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Ježdík - Matula, Siva - Dolejš, Vachoušek, Vůch - Jindráček (90. Smejkal). Trenér: Rada.
Jablonec: Špit - Štochl, Zábojník, Pavlík, Novák - Kopic, Eliáš (83. Vošahlík), Loučka, Jablonský (58. Haurdič) - Lafata, Třešňák (46. Jarolím). Trenér: Komňacký.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Branka:
38. M. Kordula. Rozhodčí: Královec - Wilczek, A. Kordula. ŽK: Dembélé - Trousil, Ondřejka, Melichárek, Kordula. Diváci: 4622.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Petrák, Hubáček, Cicman (46. Sudek) - Dembélé (77. Frejlach) - Vlček, Jarolím (18. Pospěch), Milutinovič, Böhm - Škoda. Trenér: Poustka.
Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil (87. Pavelka), Košút, Kubáň - M. Kordula - Hlúpik (90. Čtvrtníček), Daníček, Volešák (82. Mezlík), Ondřejka - Došek. Trenér: Soukup.